Mecz Niemcy - Dania przerwany przez burzę. Rzadko spotykane sceny w Dortmundzie

Drugi mecz 1/8 finału Euro 2024, między Niemcami a Danią, w 36. minucie (przy stanie 0:0) został przerwany przez burzę z gradem nad Dortmundem. Angielski sędzia Michael Oliver nie miał wątpliwości, że gra przy takiej pogodzie może być niebezpieczna.

Publikacja: 29.06.2024 22:22

Mecz Niemcy - Dania przerwany przez burzę

Euro 2024 w sobotę wkroczyło w fazę 1/8 finału. W pierwszym meczu doszło do niespodzianki, bo obrońcy tytuły, Włosi, odpadli ze Szwajcarią. Drugie spotkanie, z udziałem niemieckich gospodarzy oraz Danii, też miał niespodziewany przebieg, ale w nim kluczową rolę rolę odegrała pogoda.

Euro 2024. Niemcy — Dania. Burza przerwała mecz 1/8 finału

Obecni w Dortmundzie kibice od początku z niepokojem spoglądali w niebo, wysłuchiwali zbliżających się grzmotów i wypatrywali błyskawic. I czekali na burzę jak na wyrok — bo on już zapadł. W końcu lunęło. Angielski sędzia Michael Oliver po chwili ulewnego deszczu pokazał ręką w górę i zaprosił piłkarzy, by schowali się w szatni. Gra została przerwana w 36. minucie.

Przez kolejne chwile mogliśmy obserwować kule gradu spadające na murawę i kibiców bez koszulek "kąpiących" się na trybunach.

Po ok. 23 minutach przerwy (w tym krótkiej rozgrzewce), o godz. 21.59, piłkarze Niemiec i Danii wrócili do gry.

Burza przerwała też mecz Ukraina — Francja na Euro 2012

Sytuacja, w której burza przeszkadza w rozgrywaniu meczu, nie jest zbyt częsta. Ostatni raz na mistrzostwach Europy zdarzyło się to 12 lat temu. Było to na polsko-ukraińskim Euro 2012, gdy mecz w Doniecku między Francją a Ukrainą też został przerwany w związku z burzą.

2 / 3
Euro 2024
Euro 2024. Portugalia - Słowenia. Cristiano Ronaldo płakał po karnym w dogrywce
Dodatkowe korzyści dla nowych klientów banku poza ofertą promocyjną?
Euro 2024
Euro 2024. Nuda w Duesseldorfie. Francja w ćwierćfinale, zdecydował gol samobójczy
Euro 2024
Odwaga w cenie, czyli szturm średniaków na Euro 2024
Euro 2024
Euro 2024. W 1/8 finału nie będzie zabawy na boisku. W poniedziałek mecze Francja - Belgia i Portugalia - Słowenia
Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda: Skupiamy się na życzeniach naszych klientów