Szybki mecz Huberta Hurkacza. Jest ćwierćfinał

Hubert Hurkacz potwierdza, że na trawie czuje się doskonale. Awansował do ćwierćfinału ATP 500 Terra Wortmann Open w Halle. Szybko i pewnie pokonał 7:6 (3), 6:4 Australijczyka Jamesa Duckwortha (88. ATP).

Publikacja: 20.06.2024 15:14

Hubert Hurkacz

Dziewiąty tenisista na świecie w Niemczech gra jedyny turniej przed Wimbledonem. Nie tylko w singlu, ale i w deblu. W grze podwójnej za partnera ma Jannika Sinnera. Polak i Włoch jeden mecz już wygrali i są w ćwierćfinale.

W pierwszej rundzie singla wrocławianin pokonał dwa dni wcześniej 7:5, 7:6 (2) Włocha Flavo Cobolliego (49. ATP). Nie miał problemów mimo tie-breaka w drugim secie. W pojedynku o ćwierćfinał poszło mu jeszcze lepiej.

Znów ten serwis. Hubert Hurkacz wykorzystuje swój atut

Hurkacz zmierzył się w drugim meczu w Halle z – przynajmniej w teorii – wymagającym Australijczykiem Jamesem Duckowrthem. W pierwszym secie żaden z zawodników nie był w stanie wygrać gema serwisowego rywala. Rozstrzygnięcie zapadło w tie-breaku. Polak nie stracił punktu przy swoim podaniu. Dwukrotnie natomiast zdobył je, gdy grę rozpoczynał Australijczyk.

W drugim secie Hurkaczowi wystarczyło jedno przełamanie serwisu przeciwnika z Antypodów. Przy własnym podaniu wzniósł się na wyżyny. Miał 100 procentową skuteczność pierwszego serwisu. Niezagrożony przebrnął przez tą fazę spotkania. Czwartkową pracę na korcie w singlu zakończył po godzinie i 25 minutach. Zaprezentował solidny tenis, ale nie ma też co ukrywać, że przeciwnik nie stanął na wysokości zadania i nie utrudnił mu zadania.

Kto będzie rywalem Huberta Hurkacza w ćwierćfinale?

W przypadku Hurkacza taka faza turnieju nie jest więc czymś czemu powinniśmy się dziwić. Już po raz szósty w karierze wystąpi w ćwierćfinale turnieju na kortach trawiastych. Jego największy sukces w tych warunkach to półfinał Wimbledonu z 2021 roku, ale  było też zwycięstwo  w Halle rok później, półfinał w Stuttgarcie w poprzednim sezonie.

Kolejnym rywalem w ATP Terra Wortmann Open 27-letniego tenisisty z Wrocławia będzie zwycięzca meczu Matteo Berrettini (Włochy, 65. ATP) -  Marcos Giron (USA, 53. ATP). Ten pojedynek odbędzie się w piątek. Szczególnie spotkanie z Włochem stanowiłoby nie lada atrakcję. To z Berrettinim Hurkacz przegrał półfinał Wimbledonu przed trzema laty.

Transmisja turnieju w Halle w Polsacie Sport.