Tenis w Cincinnati: Hurkacz pokonał obrońcę tytułu

Hubert Hurkacz zwyciężył w środę Bornę Coricia 5:7, 6:3, 6:3 i zagra w 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati z ubiegłorocznym finalistą Stefanosem Tsitsipasem.

Publikacja: 17.08.2023 00:18

Hubert Hurkacz

Po niełatwym, trzysetowym zwycięstwie (z dwoma tie-breakami) nad Thanasim Kokkinakisem we wtorek, dzień później przyszło niełatwe, trzysetowe zwycięstwo nad Chorwatem, mistrzem turnieju w Ohio z 2022 roku. Tym razem obyło się, to rzadkość w tegorocznym meczach Polaka, bez tie-breaków, ale to nie znaczy, że zadanie było łatwiejsze.

Corić, tenisista niezwykle solidny, od młodości miewał na amerykańskich kortach twardych niezłe wyniki (był juniorskim mistrzem US Open) i rok temu przeżył na nich największy triumf – wygrał w Cincinnati pokonując w decydującym meczu Tsitsipasa w dwóch setach. Teraz trafił jednak na Hurkacza w formie, jak się wydaje lekko wznoszącej. Polski tenisista jeszcze nie gra w pełni stabilnie, miewa wciąż chwile zaskakujących słabości, lecz potęga serwisu i wyraźnie większa ostatnimi czasy chęć ataków Huberta przy siatce mogły się podobać.

Nie mogło się podobać to, że prowadził w pierwszym secie 5:2 i przegrał pięć kolejnych gemów. W drugim też objął prowadzenie 5:2, ale takiej wpadki nie zaliczył i już do końca spotkania przejął kontrolę nad wydarzeniami na wypełnionym przez wielu polskich kibiców korcie nr 3.

Teraz pojedynek Hurkacza z Tsitsipasem

Trochę szkoda tego pierwszego seta, gdyż to nie był jedyny mecz Polaka zaplanowany na środę. W nocy (polskiego czasu), czeka Hubiego i Mate Pavicia dokończenie spotkania deblowego z Jasonem Kublerem I Rinky’m Hijikatą, przerwanego przy stanie 6:5 w pierwszym secie dla Australijczyków.

W czwartek siły będą potrzebne, gdyż Hurkacz zagra ze Stefanosem Tsitsipasem (nr 4. ATP), który po dwóch tie-breakach zwyciężył Bena Sheltona. Nie będzie zatem wczesnej powtórki finału Greka z Chorwatem, będzie mecz dobrych znajomych, Hubi i Stefanos zagrają dziesiąty mecz w ATP Tour, w dotychczasowych dziewięciu siedem razy lepszy był Tsitsipas.

W tej samej fazie trafili na sobie Carlos Alcaraz i Tommy Paul, parę dni temu w ćwierćfinale w Toronto lepszy był, raczej niespodziewanie, Amerykanin. W 1/8 finału jest też Daniił Miedwiediew (nr 3 w turnieju i na świecie), łatwo zwyciężył Lorenzo Musettim. Nie ma już w turnieju nr 7 na świecie, Caspera Ruuda, który przegrał na starcie z Maksem Purcellem (70. ATP) 4:6, 6:3, 4:6, nie ma też mistrza z Toronto Jannika Sinnera, który uległ 4:6, 6:7 (4-7) Dusanowi Lajoviciowi. Solidarnie z Sinnerem przegrał też finalista z Toronto Alex de Minaur, wygrał z nim 7:5, 6:4  wracający do niezłej formy Gael Monfils.

2 / 3
Wiadomo kiedy i z kim zagra Iga Świątek. Polski czwartek w Rzymie
Iga Świątek powalczy w Rzymie. Z Aryną Sabalenką spotka się dopiero w finale?
Dobre losowanie Igi Świątek w Rzymie. A Hubert Hurkacz? Może zagrać z legendą
Madryt: Iga Świątek wygrala 20. turniej w karierze. Na to zwycięstwo czekała bardzo długo