Aktualizacja: 17.01.2025 18:26 Publikacja: 12.06.2023 03:00
Iga Świątek zdobyła podczas tegorocznego Roland Garros swój czwarty wielkoszlemowy tytuł. Księżniczka Paryża staje się jego królową, choć ma dopiero 22 lata
Foto: Thomas SAMSON / AFP
W sobotę w Paryżu cieszyliśmy się jak zawsze i denerwowaliśmy się jak nigdy. To trzecie zwycięstwo 22-letniej Polki w turnieju Roland Garros i czwarty triumf w rywalizacji wielkoszlemowej. W poprzednich finałach Świątek nie przegrała ani jednego seta. Tym razem mecz też zaczął się jak spacer po Krupówkach, ale skończył – jak wspinaczka na Rysy. Iga wygrała 6:2, 5:7, 6:4.
Kiedy w pierwszym secie Czeszka (przed turniejem 43. WTA, po turnieju 16.) popełniała błąd za błędem, a Świątek z zimną krwią z tego korzystała, kiedy w secie drugim objęła prowadzenie 3:0, wydawało się, że Muchova skończy tak, jak wszystkie dotychczasowe rywalki Polki w wielkoszlemowych finałach: smutno, ale bez żalu, bo w poczuciu, że na sukces nie było szans.
Magdalena Fręch przegrała w trzeciej rundzie Australian Open z Mirrą Andriejewą 2:6, 6:1, 2:6. Andriejewa to najbardziej ekscytująca nastolatka kobiecego tenisa. Polka może czuć niedosyt, ale nie smutek.
Hubert Hurkacz odpadł w drugiej rundzie Australian Open. Pokonał go niżej notowany Serb Miomir Kecmanović 4:6, 4:6, 2:6. Konsekwencje tej porażki będą dla Polaka znaczące.
Gra Igi Świątek jak na razie pozwala kreślić optymistyczne scenariusze na dalszą część Australian Open. W drugiej rundzie Polka pewnie pokonała Rebeccę Sramkovą 6:0, 6:2.
Organizatorzy Australian Open wprowadzili „trenerskie kapsuły” podczas spotkań na trzech najważniejszych arenach. Dużo zawodników, w tym Iga Świątek, chwali tę innowację.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Kolejne zwycięstwo Magdaleny Fręch w Australian Open. Polka pokonała Annę Blinkową i w trzeciej rundzie zagra z kolejną Rosjanką, ale znacznie bardziej wymagającą – Mirrą Andriejewą.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Można odnieść wrażenie, że z zaangażowaniem w kampanię wyborczą prezesa NBP jest jak z kotem Shroedingera. Jest i jednocześnie go nie ma.
– Członkowie RPP są gotowi obniżać stopy, gdy będzie to możliwe. Na razie nie ma ku temu warunków – poinformował prezes NBP Adam Glapiński podczas piątkowej konferencji. – Ktoś myli politykę z polityką pieniężną – skomentował minister finansów Andrzej Domański.
Amerykański Sąd Najwyższy orzekł w piątek przeciwko TikTokowi, uznając ustawę uderzającą w chiński serwis społecznościowy za zgodną z konstytucją. Platforma może wkrótce zostać zakazana w USA, o ile nie zostanie sprzedana w amerykańskie ręce.
Największe związki sportowe zamówiły opinie, z których wynika, że niewykonalne jest zarządzenie ministra sportu Sławomira Nitrasa, wymagające od nich publikowania m.in. szczegółów umów ze sponsorami – dowiedziała się „Rzeczpospolita”
Prezydent Andrzej Duda zdecydował o odesłaniu części zapisów ustawy budżetowej na rok 2025 do Trybunału Konstytucyjnego w trybie tzw. kontroli następczej. Co to oznacza dla tegorocznego budżetu państwa?
Gdy w marcu 2011 roku rozpoczęły się pierwsze protesty w Syrii, Baszszar Al-Asad wydawał się szczerze wierzyć, że problemy stojące przed sąsiadami w regionie jego samego nie dotkną. To poczucie samozadowolenia wynikało z poprawy pozycji reżimu w Damaszku na arenie międzynarodowej, jaką odczuwano po objęciu urzędu prezydenta USA przez Baracka Obamę.
Oczekiwania Polaków są sprzeczne z tym, jaki profil mają główni kandydaci w wyborach prezydenckich. Z badań wynika, że prezydent powinien być politykiem zdolnym do podejmowania decyzji nawet w kontrze do własnego obozu politycznego. Dlatego Karol Nawrocki i Rafał Trzaskowski koncentrują swoją kampanię na tym, żeby opowiadać, że są kimś innym, niż są - mówi Piotr Trudnowski, ekspert Klubu Jagiellońskiego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas