Aktualizacja: 07.12.2024 02:50 Publikacja: 23.01.2022 21:00
Foto: Reporter, Maciek Jonek
Zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata tuż przed igrzyskami dodaje skrzydeł?
Raczej pozwala się rozluźnić. Nie przejmuję się presją zewnętrzną, wystarczy mi moja własna. Psychicznie jestem mocna, jak na psychologa z wykształcenia przystało. Ale wiem, że najgorzej leczyć samego siebie, dlatego pracuję z psychologiem. Czasem koledzy z kadry zagadują, chcą się poradzić. Dzięki studiom wiem, jak im pomóc, coś podpowiem. Wiem też, czego nie mówić.
Kaja Ziomek-Nogal była pierwsza, a Andżelika Wójcik trzecia w rywalizacji na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w Pekinie. Polki, za nieco ponad rok, powalczą w tej konkurencji o medale igrzysk olimpijskich w Mediolanie.
Panczeniści nie zwalniają tempa i ponownie powalczą w Azji o medale Pucharu Świata. Tor olimpijski w Pekinie sprzyja szybkim przejazdom, co może oznaczać także rekordy kraju.
Angelika Wójcik zdobyła srebrny medal podczas pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Polka była na torze w Nagano druga w rywalizacji na 500 metrów.
Łyżwiarze szybcy zaczynają walkę o punkty Pucharu Świata w sezonie przedolimpijskim. Pierwszym przystankiem będą zawody w Nagano.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Lindsey Vonn w tym tygodniu wznowi treningi z alpejską reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Już w grudniu może wrócić do startów w zawodach Pucharu Świata.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Możemy młodym trochę zazdrościć luzu, ale ten luz zarazem zaburza nasz świat, nasze wartości. Ja naprawdę boję się świata, w którym każdy może zostać kozłem ofiarnym, łącznie ze mną. A degradując mnie, wszyscy będą się szeroko, empatycznie uśmiechać, bo znajdą na pewno jakieś bardzo dobre uzasadnienie tego, że jestem przemocowcem - mówi Michał Łuczewski, socjolog.
Wybory prezydenckie 1990 roku ujawniły bardzo istotne podziały, które ciążą nad naszą sceną polityczną do dzisiaj – na Polskę narodowo-katolicko-ludową i lewicowo-liberalno-kosmopolityczną. Odbyło się to w paskudnej atmosferze - mówi prof. Antoni Dudek, historyk, politolog, autor książki „Narodziny III RP”.
Jak przyciągnąć młodych klientów i kiedy pojawią się dywidendy dla akcjonariuszy? Kiedy koniec sagi frankowej, a jakie nowe ryzyka pojawiają się w sektorze – opowiada Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.
Wielu członków elity politycznej Niemiec cały czas nie rozumie, że pakt Hitler-Stalin już nie obowiązuje. Nie rozumieją, że między Moskwą a Berlinem nie ma już terytoriów, które są wyłącznie kartą przetargową - mówi Marko Martin, niemiecki pisarz i publicysta.
Jeżeli Rafał Trzaskowski wygra wybory, to dzięki temu, że uda się przywrócić emocje z października 2023 roku. Można znowu upomnieć się o prawa kobiet i powiedzieć, że teraz już naprawdę obiecujemy poprawę. To się jeszcze może udać. Ale za dwa i pół roku już nie - mówi prof. Przemysław Sadura, socjolog.
Futurystyczne samochody o prostych liniach często przyciągają uwagę swoją minimalistyczną elegancją i nowoczesnym designem - mówi Łukasz Czub, malarz i plakacista.
- Aryna Sabalenka zasłużyła na pozycję liderki światowego tenisa. Nie spodziewałam się, że tak szybko można zdobywać przewagę siłą uderzenia, taką presję wywierać - mówi Magdalena Fręch.
Budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej to optymalna architektura w ramach dostępnych dla niego warunków zabudowy. W przeciwieństwie do większości oceniających znam ograniczenia tego przedsięwzięcia - mówi Joanna Mytkowska, dyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas