1972, Sapporo - Wojciech Fortuna (skoki narciarskie, duża skocznia)
2010, Vancouver - Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie, 30 km stylem dowolnym ze startu wspólnego)
1972, Sapporo - Wojciech Fortuna (skoki narciarskie, duża skocznia)
2010, Vancouver - Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie, 30 km stylem dowolnym ze startu wspólnego)
1960, Squaw Valley - Elwira Seroczyńska (łyżwiarstwo szybkie, 1500 m)
2002, Salt Lake City - Adam Małysz (skoki narciarskie, duża skocznia)
2006, Turyn - Tomasz Sikora (biatlon, 15 km ze startu wspólnego)
2010, Vancouver - Adam Małysz (skoki narciarskie, normalna skocznia)
2010, Vancouver - Adam Małysz (skoki narciarskie, duża skocznia)
2010, Vancouver - Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie, sprint)
1956, Cortina d’Ampezzo - Franciszek Groń-Gąsienica (kombinacja norweska)
1960, Squaw Valley - Helena Pilejczyk (łyżwiarstwo szybkie, 1500 m)
2002, Salt Lake City - Adam Małysz (skoki narciarskie, normalna skocznia)
2006, Turyn - Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie, 30 km stylem dowolnym ze startu wspólnego)
2010, Vancouver - Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie, 15 km techniką łączoną)
2010, Vancouver - Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska (łyżwiarstwo szybkie, wyścig drużynowy na dochodzenie)
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Rzeczpospolita
Prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o sporcie. Dokument ma być zdaniem ministra sportu i turystyki Sławomira Nitrasa jednym z kluczowych elementów reformy sportu.
Średnia frekwencja na meczach Ekstraklasy przez dziesięć lat wzrosła o połowę – do 12 575 kibiców. Lider, Lech Poznań, jest już bliski 30 tys. widzów na mecz.
Dużo się pisze i mówi na Podhalu o moich sukcesach. Snowboard jest widowiskowy i chciałabym, żeby kibice w Polsce siadali przed telewizorami nas dopingować – mówi „Rz” Aleksandra Król-Walas, brązowa medalistka mistrzostw świata.
Wyjaśniamy najważniejsze kwestie dotyczące polskiej kandydatury na członka MKOl
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
- Nie chcę spekulować na temat mojej przyszłości. Skupiam się na pracy - zapewnia wiceszefowa Komisji Zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Maja Włoszczowska.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Czas na dwa pucharowe konkursy indywidualne na Okurayamie w Sapporo, czyli rodzimej skoczni lidera PŚ Ryoyu Kobayashiego. W Japonii wystartuje stała polska szóstka, główny cel – zapomnieć Zakopane
W trzecim konkursie wystąpi piątka Polaków. Ryoyu Kobayashi jest już blisko legend japońskich skoków.
Chyba nikt w to nie wątpi: Polacy polecieli na igrzyska po medale. Są drużynowymi mistrzami świata, są w znakomitej formie, jest z nimi Kamil Stoch, złoty medalista olimpijski z Soczi i triumfator Turnieju Czterech Skoczni.
Czekamy na to cały rok. Na Wielką Krokiew błyszczącą w świetle reflektorów, na tłumne marsze pod skocznię, biało-czerwoną zamieć na trybunach, śpiewy i trąby. Na skoki w Zakopanem, najbardziej swojskie święto polskiego sportu.
Minęło czterdzieści lat od wielkiego skoku Wojciecha Fortuny w Sapporo. Po olimpijskie złoto i długie pasmo porażek życiowych. Legenda przetrwała w lepszym stanie niż mistrz
Łukasz Kruczek, trener kadry skoczków, o Kamilu Stochu, krytykach i problemach ze szkoleniem
Rozmowa "Rz" Łukasz Kruczek, trener kadry skoczków, o Kamilu Stochu, krytykach i problemach ze szkoleniem
Adam Małysz kończy karierę skoczka. Zdania tego nie chce się napisać, ale decyzję mistrza trzeba przecież ogłosić. Trudno, żeby nie zabolała. Już nie będzie leku na narodowe kompleksy i społeczną apatię, szczepionki na zgiełk polityki i niezawodnej pigułki na naukę skromności w obliczu wielkiego sukcesu
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas