Drużyna Trójkolorowych jest zawsze w gronie faworytów, to jedna z najbardziej utytułowanych ekip. Silni będą też doświadczeni Duńczycy, którzy spróbują jako pierwsi w historii wywalczyć złoto trzeci raz z rzędu. O medale będą zapewne walczyć Szwedzi i Hiszpanie, może też Niemcy czy Chorwaci. Serce piłki ręcznej bije w Europie, więc sukcesy ekip z innych kontynentów byłyby zaskoczeniem. Po 22 latach na mistrzostwa świata wraca reprezentacja USA, która szykuje się już na igrzyska olimpijskie w Los Angeles (2028).
Polska jest, obok Szwecji, współgospodarzem imprezy, więc to zrozumiałe, że kibice mają nadzieję na dobry występ Biało-Czerwonych. Wielu pamięta sukcesy reprezentacji prowadzonej przez Bogdana Wentę (srebro i brąz MŚ 2007 i 2009) czy Michaela Bieglera (trzecie miejsce na MŚ 2015).
Maciej i Tomasz
Symbolicznym początkiem tamtych sukcesów był wygrany baraż ze Szwecją o awans do mistrzostw Europy w 2005 r., kiedy reprezentacja Wenty dopiero się tworzyła, a końcem – wygrany ze Szwecją mecz o siódme miejsce rozgrywanego w Polsce Euro 2016, po którym rezygnację złożył Biegler. Starsi zawodnicy, tacy jak Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Adam Wiśniewski czy Krzysztof Lijewski, schodzili ze sceny, a nowych gwiazd nie było widać i do następnego Euro nie udało się zakwalifikować.
Jan Czuwara
W 2019 r. kadrę przejął Patryk Rombel i miał kilka lat na to, żeby ułożyć drużynę według swojego pomysłu. Trzeba przyznać, że szukał, sięgał po nowe nazwiska, jak choćby wychowany w Szwecji Melwin Beckman, którego zabrał na ME przed rokiem.