Ekstraklasa: Cracovia wiceliderem. Gol 17-latka

Cracovia wygrała z Piastem Gliwice 2:0 w meczu ósmej kolejki Ekstraklasy i awansowała na drugie miejsce w tabeli - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 17.09.2019 05:56 Publikacja: 17.09.2019 05:46

Jednego z goli dla ekipy z Krakowa strzelił 17-letni Michał Rakoczy - relacjonuje Onet. Wcześniej do własnej bramki trafił Tomas Huk.

Dla Rakoczego mecz z Piastem był dopiero drugim spotkaniem rozegranym na poziomie Ekstraklasy. Swój debiut zaliczył on ponad rok temu - w maju 2018 roku w końcówce meczu z Pogonią Szczecin wszedł na murawę zmieniając grającego wówczas w Cracovii Krzysztofa Piątka (dziś zawodnika Milanu).

W meczu z Piastem Rakoczy pojawił się na murawie od pierwszej minuty zastępując w pierwszym składzie borykającego się z kontuzją Pellego van Amersfoorta.

Do siatki Piasta Rakoczy trafił w 47. minucie wykańczając głową dośrodkowanie Mateusza Wdowiaka.

Wcześniej, w 42. minucie, po ostrym dośrodkowaniu Michala Siplaka do własnej bramki trafił Tomas Huk.

Piast przez niemal cały mecz grał w osłabieniu - już w 12. minucie z boiska wyrzucony został Bartosz Rymaniak, który kopnął w twarz Ołeksija Dytiatjewa.

W pierwszej połowie meczu sędzia odesłał na trybuny również kierownika drużyny Piasta, Adama Fudaliego.