La Liga: Barcelona rozgromiła Real Sociedad

Barcelona wygrała na wyjeździe z Real Sociedad San Sebastian 6:1 w meczu 28. kolejki La Liga - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 22.03.2021 04:11 Publikacja: 22.03.2021 04:01

To piąta ligowa wygrana Barcelony z rzędu. Dzięki zwycięstwu "Duma Katalonii" awansowała na drugie miejsce w tabeli, a do prowadzącego Atletico Madryt traci obecnie cztery punkty - czytamy w Onecie.

Barcelona rozpoczęła strzelanie w 37. minucie kiedy strzał Ousmane'a Dembele dobił do bramki Antoine Griezmann.

W 43. minucie na 2:0 podwyższył Sergino Dest, który wykorzystał prostopadłe podanie od Leo Messiego rozgrywającego swój 768 mecz w barwach Barcelony (to klubowy rekord, Messi wyprzedził pod względem liczby spotkań w barwach Barcelony Xaviego).

W 53. minucie Dest strzelił swojego drugiego gola w tym meczu wykorzystując podanie świetnie dysponowanego w niedzielę Jordiego Alby.

W 56. minucie 22. gola w sezonie zdobył - po podaniu Sergio Busquetsa - Leo Messi.

W 71. minucie było 5:0 - tym razem gola po indywidualnej akcji zdobył Dembele.

W 77. minucie honorowego gola dla gospodarzy zdobył rezerwowy Ander Barrenetxea.

Wynik meczu ustalił na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Messi.

2 / 3
Liga Mistrzów. Czy kibice pomogą Bayernowi pokonać Real?
Piękność nocy. Robert Lewandowski pisze historię i ratuje Barcelonę
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?
Nie żyje znany ukraiński piłkarz i trener. Był wicemistrzem Europy z reprezentacją ZSRR