Superpuchar Niemiec dla Bayernu Monachium

Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 3:2 w spotkaniu o Superpuchar Niemiec i zdobył piąte trofeum w tym roku. Robert Lewandowski gola nie strzelił, ale asystował przy dwóch - pisze Onet.

Publikacja: 30.09.2020 22:45

Bayern Monachium z kapitanem reprezentacji Polski w podstawowym składzie pokonał na Allianz Arena Borussię Dortmund 3:2 i kontynuuje niesamowitą passę za kadencji trenera Hansiego Flicka - informuje Onet.

Robert Lewandowski, który jutro odbierze nagrodę dla Piłkarza Roku UEFA, był świetnie pilnowany przez Matsa Hummelsa i nie zdołał strzelić bramki. Asystował jednak przy dwóch z trzech goli dla Bayernu.

Drużyna Lewandowskiego nie rozegrała znakomitego spotkania - po piłkarzach widać zmęczenie i brak możliwości porządnego przygotowania się do meczu. Nie zabrakło jednak ambicji, bo już po 32 minutach zespół z Monachium przegrywał 0:2, po golach Thomasa Müllera.

Ostatecznie jednak Bayern przyspieszył i pokonał Borussię Dortmund 3:2 i zdobył Superpuchar Niemiec.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:3 (1:2)

Bramki: Brandt (39), Haaland (55) - Tolisso (18), Mueller (32), Kimmich (82)

Sędzia: Bibiana Steinhaus

Żółta kartka: Lucas Hernandez

Borussia: Hitz - Can, Hummels (76. Piszczek), Akanji - Meunier (67. Schulz), Dahoud, Delaney, Passlack - Reus (72. Reyna), Brandt (76. Bellingham) - Haaland (68. Reinier)

Bayern: Neuer - Pavard (76. Richards), Suele, Martinez (84. Musiala), Hernandez - Kimmich, Tolisso - Coman (54. Gnabry), Mueller, Davies - Lewandowski (83. Zirkzee)

2 / 3
Borussia Dortmund skarciła gwiazdy PSG
Niemiecka i hiszpańska prasa po Bayern - Real. "Nierozstrzygnięta bitwa w Monachium"
Bayern - Real. Cztery gole i cztery minuty, które wstrząsnęły półfinałem Ligi Mistrzów