Piotr Zieliński zadebiutował w derbach Mediolanu. Ale nie będzie ich dobrze wspominał

Inter przegrał z Milanem 1:2, tracąc bramkę w ostatnich minutach derbowego spotkania. Piotr Zieliński wstał z ławki rezerwowych w 74. minucie, ale nie wykreował żadnej okazji bramkowej.

Publikacja: 22.09.2024 23:53

Polski pomocnik kilka dni temu po raz pierwszy znalazł się w podstawowym składzie Interu Mediolan. W dodatku zanotował bardzo udany występ przeciw Manchesterowi City w Lidze Mistrzów. Włoskie media zachwycały się jego grą, chwalił go trener, więc można było mieć nadzieję, że Zieliński na dłużej zagości w wyjściowej jedenastce.

Tak się jednak nie stało i w niedzielny wieczór wrócił na ławkę rezerwowych. Przez ponad 70 minut oglądał swoje pierwsze derby Mediolanu z pozycji widza. Po boisku biegał za to Henrich Mchitarjan.

Derby Mediolanu. Piotr Zieliński przeszedł do historii

Nieco ponad kwadrans przed końcem Zieliński dostał jednak sygnał do wejścia, zmienił Nicolo Barellę i został pierwszym Polakiem, który zagrał w derbach Mediolanu w barwach Interu (wcześniej w Milanie tego zaszczytu dostąpił Krzysztof Piątek). Ale nie zdążył pokazać wiele.

Inter remisował wówczas 1:1. Na szybką bramkę Christiana Pulisicia, zdobytą po indywidualnym rajdzie, odpowiedział Federico Dimarco. Zanosiło się na podział punktów, ale tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Milan wykonywał rzut wolny. Tijjani Reijnders dośrodkował, a Matteo Gabbia trafił na 2:1.

Zwycięstwo w derbach zawsze ma smak wyjątkowy. To niedzielne jeszcze bardziej, bo Milan przegrał sześć poprzednich meczów z Interem. Teraz w końcu wyszedł z cienia sąsiada.

Serie A. Gol Kacpra Urbańskiego

Milan awansował na siódme miejsce i zrównał się punktami z Interem. Nowym nieoczekiwanym liderem Serie A zostało Torino, a na podium są także Napoli oraz Udinese prowadzone przez byłego trenera Pogoni Szczecin i Legii Warszawa Kostę Runjaicia.

Wojciech Szczęsny uhonorowany. Uroczyste pożegnanie z Juventusem (video)

Pierwszego gola w lidze włoskiej strzelił Kacper Urbański, a Bologna pokonała 2:1 Monzę.