Liga Mistrzów. Łukasz Skorupski został bohaterem Bolonii

Łukasz Skorupski obronił rzut karny, a Bologna w swoim pierwszym w historii występie w Lidze Mistrzów zremisowała bezbramkowo z Szachtarem Donieck.

Publikacja: 18.09.2024 23:25

Skorupski potrafi bronić rzuty karne, więc kiedy sędzia podyktował jedenastkę dla Szachtara, można było mieć nadzieję, że i tym razem uratuje zespół.

Tak też się stało, wyczuł intencje Heorhija Sudakowa i złapał piłkę po jego strzale. Była czwarta minuta meczu, Polak już do końca nie dał się pokonać, a Bologna zdobyła historyczny punkt w Champions League. W 78. minucie na boisku pojawił się Kacper Urbański.

Liga Mistrzów. Dobry występ Piotra Zielińskiego, błędy Kamila Piątkowskiego

Skorupski zaliczył kolejny występ, którym może przekonać do siebie Michała Probierza. Selekcjoner nie zdecydował, kto będzie numerem jeden w bramce reprezentacji opuszczonej przez Wojciecha Szczęsnego.

- Zobaczymy, co wydarzy się w październiku, ale myślę, że w ostatnich meczach udowodniłem, że mogę zastąpić Wojtka - mówił Skorupski w rozmowie z “Foot Truckiem”.

Wielki powrót do Champions League po blisko dwóch dekadach zanotowała Sparta Praga, która rozbiła 3:0 Salzburg z Kamilem Piątkowskim w obronie. Polak niestety zawinił przy golach, jego konto obciąża zwłaszcza trzecia bramka - po tym, jak zaczął się kiwać, stracił piłkę przed własnym polem karnym.

Pierwszy raz w wyjściowym składzie Interu Mediolan pojawił się Piotr Zieliński - i to od razu w hicie z Manchesterem City. Zajął w środku pola miejsce Henricha Mchitarjana, zszedł po godzinie zmieniony właśnie przez Ormianina, ale zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Bramki w Manchesterze nie padły.

Borussia Dortmund wygrywa, Łukasz Piszczek w nowej roli

Łukasz Piszczek słuchał nie raz hymnu Ligi Mistrzów jako piłkarz Borussii Dortmund, a w środę zadebiutował w rozgrywkach w nowej roli - asystenta trenera.

Borussia długo męczyła się w Brugii, ale cel osiągnęła. Kwadrans przed końcem gola - po rykoszecie - strzelił Jamie Gittens, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko. Potem serią zwodów w polu karnym ośmieszył jeszcze defensywę rywali i dołożył drugą bramkę. Wynik ustalił z karnego Serhou Guirassy.

Bolesny debiut na salonach zanotował Slovan Bratysława, przegrywając z Celtikiem aż 1:5.

LIGA MISTRZÓW - 1. KOLEJKA

Bologna - Szachtar Donieck 0:0

Sparta Praga - RB Salzburg 3:0

(K. Kairinen 2, V. Olatunji 42, Q. Laci 58)

Club Brugge - Borussia Dortmund 0:3

(J. Gittens 76 i 86, S. Guirassy 90+5-z karnego)

Manchester City - Inter Mediolan 0:0

Paris Saint-Germain - Girona 1:0

(P. Gazzaniga 90-sam.)

Celtic Glasgow - Slovan Bratysława 5:1

(L. Scales 17, K. Furuhashi 47, A. Engels 56-z karnego, D. Maeda 70, A. Idah 87 - K. Wimmer 61)

Pozostało 86% artykułu
2 / 3
Salvatore Schillaci nie żyje. Król strzelców mundialu miał 59 lat
Liga Mistrzów: Slovan Bratysława na balu. Manchester City zaczyna walkę o puchar