Czy Arsenal ma szansę włączyć się do wyścigu o Kyliana Mbappe

Trener Mikel Arteta uważa, że Kanonierzy powinni stanąć do walki o gwiazdora reprezentacji Francji, choć zdaje sobie sprawę, że ze względów finansowych będzie to bardzo trudne.

Publikacja: 17.02.2024 13:23

Czy Arsenal ma szansę włączyć się do wyścigu o Kyliana Mbappe

Foto: REUTERS/Sarah Meyssonnier

Mbappe poinformował już władze Paris Saint-Germain i kolegów, że latem pożegna się z klubem. Faworytem do pozyskania Francuza jest Real Madryt, ale im dłużej będzie trwała ta telenowela, lista potencjalnych chętnych będzie rosnąć.

- Kiedy na rynku pojawia się piłkarz takiego kalibru, to powinniśmy z nim rozmawiać. Jeśli chcemy być najlepsi, musimy mieć największe talenty i topowych zawodników - przekonywał Arteta zapytany podczas piątkowej konferencji o to, czy widziałby Mbappe w swojej drużynie. Poproszony o wyjaśnienie, czy ktoś z klubu kontaktował się z otoczeniem Francuza, odpowiedział: - Ja nie! Może Edu (dyrektor sportowy Arsenalu - przyp. red.) i właściciele. Ja nie uczestniczę w takich rozmowach aż do ostatniego etapu.

Dlaczego Kylian Mbappe miałby przejść do Arsenalu

Arteta podkreśla, że Arsenal stał się w ostatnich latach jednym z najatrakcyjniejszych projektów w Europie dla utalentowanych zawodników. - Każdy chce dla nas grać. Piłkarze zawsze mają uśmiech na twarzy, gdy tylko rozpoczynamy z nimi rozmowy - zaznacza.

Czytaj więcej

Hansi Flick trenerem Barcelony? Świetna wiadomość dla Roberta Lewandowskiego

Kanonierzy próbowali już pozyskać Mbappe, gdy ten był nastolatkiem. “Telegraph” przypomina wywiad, jakiego Francuz udzielił gazecie w 2017 roku. „Spotkałem się z Arsene Wengerem, który jest znakomitym trenerem. Ma świetną reputację we Francji, jest szanowany i wie, jak rozwijać młodych zawodników. To była dla mnie realna opcja. Ale oczywiście priorytetem było PSG” - przyznał Mbappe.

Minęło kilka lat, Arsenal ma za sobą gorszy okres, ale w ostatnim czasie znów stał się konkurencyjny w Anglii i w Europie. Ma siedzibę w Londynie, co na pewno jest atutem w negocjacjach, i grupę młodych zdolnych zawodników (Declan Rice, Martin Odegaard, Bukayo Saka, Gabriel Martinelli), przed którymi przyszłość stoi otworem. Ale by spełnić finansowe żądania Mbappe, musiałby rozbić bank.

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Karnawał dopiero się zaczyna
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Piłka nożna
Premier League. Arsenal pokazał siłę i wraca do wyścigu o mistrzostwo Anglii
Piłka nożna
Arsenal Londyn. Skromni żołnierze Mikela Artety
Piłka nożna
Wielkie kuszenie Kyliana Mbappe
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Piłka nożna
Real - Barcelona. O co gra Robert Lewandowski w El Clasico?