Robert Lewandowski zagrożony. Harry Kane na tropie rekordu

Harry Kane może pobić w Bundeslidze strzeleckie rekordy Roberta Lewandowskiego. Anglik ma tyle samo goli, co Polak w tym samym momencie swojego najlepszego sezonu jako piłkarz Bayernu Monachium.

Publikacja: 20.12.2023 16:32

Harry Kane

Harry Kane

30-letni Kane się nie zatrzymuje. Tylko w ostatnim meczu ligowym strzelił dwa gole, a Bayern pokonał VfB Stuttgart 3:0. Anglik zdobył już 20 bramek w 15 spotkaniach i jego cień unosi się nad rekordami Lewandowskiego. Polak pod koniec sezonu 2020/21, w ostatniej minucie meczu z Augsburgiem, strzelił 41. gola i pobił niemal 50-letni wyczyn Gerda Muellera. Teraz wynik ten ma na celowniku napastnik, który go w Monachium zastąpił.

Jeszcze w ubiegłym sezonie Bundesliga cierpiała na deficyt skutecznych piłkarzy, a tytuł króla strzelców — wspólnie — zdobyli Niclas Fuellkrug i Christopher Nkunku, którzy zdobyli po 16 bramek. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Wszyscy spodziewali się, że gdy Kane dołączy do Bayernu, Bundesliga będzie miała napastnika strzelającego mnóstwo goli, ale  to nie wszystko, bo świetny początek jesieni miał także Serhou Guirassy, który trafił z Rennes do Stuttgartu.

Harry Kane i Robert Lewandowski. Wyścig o rekordy trwa

Gwinejczyk w pewnym momencie był skuteczniejszy niż Kane, ale pod koniec października doznał kontuzji. Anglik to wykorzystał i rozgościł się na fotelu lidera klasyfikacji snajperów. Ma niemal identyczne tempo, jak Lewandowski trzy lata temu, bo obaj po 15 kolejkach mieli na koncie po 20 trafień, choć Polak opuścił wówczas jeden mecz. Kane jeszcze w tym roku może poprawić ten dorobek podczas spotkania z VFL Wolfsburg.

Dalsza część pościgu za Lewandowskim rozegra się już w kolejnym. Trzeba zaznaczyć, że Polak przed trzema laty doznał wiosną kontuzji, która utrudniła walkę o  rekord Muellera. Nasz napastnik, z powodu naderwania więzadła w kolanie, stracił aż 4 spotkania. Kane problemów zdrowotnych raczej nie miewa, po raz ostatni poważniejsze miał na początku 2020 roku. A w dwóch ostatnich sezonach Premier League nie opuścił przez kontuzje ani jednego spotkania.

2 / 3
Maciej Skorża nie dał rady Manchesterowi City
Manchester United w kryzysie. Erik ten Hag może stracić pracę
Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym