Lech rozczarował. Nie powtórzy sukcesu z ubiegłego sezonu

Nie będzie jesienią pucharów w Poznaniu. Lech przegrał niespodziewanie 1:3 ze Spartakiem Trnawa i odpadł w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji.

Publikacja: 17.08.2023 22:45

Zawodnik Lecha Poznań Mikael Ishak i Martin Mikovic ze Spartaka Trnawa podczas rewanżowego meczu 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji

Po zwycięstwie 2:1 przy Bułgarskiej nic nie zapowiadało, że Lech zagra tak dramatycznie słabo w rewanżu. Tym bardziej, że przełożył ligowy mecz z Jagiellonią Białystok, by wszystkie siły rzucić na pucharowe spotkanie na Słowacji.

Może ta przerwa wybiła go z rytmu. Lech wyglądał na zaskakująco bezradnego. Stracił energię i rozmach. W defensywie popełniał fatalne błędy, a symbolem była trzecia bramka dla gospodarzy. Cała obrona z Poznania patrzyła, jak Lukas Stetina składa się do przewrotki i strzela efektownego gola na wagę awansu.

Choć do końca meczu było jeszcze sporo czasu, piłkarze Johna van den Broma nie mieli pomysłu, jak odwrócić losy tej rywalizacji. Kilka lat temu Spartak stanął Legii na drodze do Ligi Mistrzów, teraz okazał się koszmarem Lecha.

W Poznaniu marzyli o takim sezonie jak poprzedni, kiedy zespół dotarł do ćwierćfinału Ligi Konferencji. Teraz nie będzie jednak nawet fazy grupowej, nie będzie też pokaźnego zastrzyku finansowego, czyli premii od UEFA. Pozostanie tylko walka o mistrzostwo Polski.

Jak zagrały Legia i Pogoń?

To był słodko-gorzki czwartek w wykonaniu polskich drużyn. Legia awansowała do czwartej rundy po szalonym meczu w Wiedniu i zwycięstwie 5:3 nad Austrią. Jej ostatnim przeciwnikiem w walce o fazę grupową będzie duński Midtjylland (mecze 24 i 31 sierpnia), który wyeliminował Omonię Nikozja.

Cudu nie było w Szczecinie, choć Pogoń z pucharami pożegnała się honorowo. Zmazała plamę po ubiegłotygodniowej klęsce w Belgii (0:5), pokonała KAA Gent 2:1 i zdobyła ważne punkty dla Polski do krajowego rankingu.