Liga Mistrzów. Guardiola ograł Tuchela, Bayern na kolanach

Manchester City pokonał 3:0 Bayern w ćwierćfinałowym hicie. Bliżej awansu także Inter Mediolan po zwycięstwie 2:0 w Lizbonie.

Publikacja: 11.04.2023 23:21

Erling Haaland ustalił wynik meczu Manchesteru City z Bayernem

Trenerowi City Pepowi Guardioli zdarza się w ważnych meczach przekombinować z ustawieniem i taktyką, ale we wtorek oglądaliśmy popis jego zespołu. Dość powiedzieć, że do przerwy Bayern nie był w stanie oddać ani jednego celnego strzału i przegrywał 0:1.

Rodri nie strzela zbyt wielu goli, ale gdy przeciwnicy zostawili mu sporo wolnego miejsca, zdecydował się na techniczne uderzenie zza pola karnego i podkręcił piłkę tak, że wpadła pod poprzeczkę, a bramkarz Bayernu Yann Sommer nie zdążył z interwencją.

Hiszpański pomocnik skończy w czerwcu 27 lat, ale to dopiero jego pierwsze trafienie w Champions League. Od razu tak nieprzeciętnej urody.

Bayern obudził się po przerwie, ruszył do ataku zdeterminowany, by doprowadzić do wyrównania, ale błędy w obronie sprawiły, że jego entuzjazm zgasł, a wieczór w Manchesterze skończył się dla niego fatalnie.

Pierwszy z tych błędów, popełniony przez Dayota Upamecano przy wyprowadzaniu piłki, wykorzystał Bernardo Silva. Po asyście Haalanda Portugalczyk podwyższył głową na 2:0. Drugi prezent - kilka minut później - otrzymał Haaland. Kompletnie niepilnowany w polu karnym Norweg nie miał kłopotu, by ustalić wynik na 3:0.

Thomas Tuchel posłał na boisko Thomasa Muellera i Sadio Mane, ale za późno, by byli w stanie pomóc Bayernowi. I pierwsza porażka mistrzów Niemiec w tym sezonie Champions League stała się faktem. W ten jeden wieczór Bawarczycy stracili więcej goli niż w ośmiu poprzednich spotkaniach. I będą mieli ogromne problemy, by odwrócić losy tej rywalizacji w rewanżu.

W tak samo trudnej sytuacji są piłkarze Benfiki, którzy przegrali u siebie 0:2 z Interem. To również ich pierwsza porażka w Lidze Mistrzów, jej konsekwencje będą prawdopodobnie poważne, bo odrobić straty w Mediolanie będzie bardzo ciężko.