Lewandowski i Barcelona poza Ligą Mistrzów

Katalończycy odpadli z rozgrywek jeszcze przed meczem z Bayernem. Wszystko przez wysokie zwycięstwo Interu nad Viktorią Pilzno (4:0).

Publikacja: 26.10.2022 20:59

Cudu w Mediolanie nie było. Inter nie wypuścił szansy z rąk, pokonał pewnie mistrza Czech i przed ostatnią kolejką przypieczętował awans do 1/8 finału.

Piłkarze Barcelony, którzy mecz swoich grupowych rywali oglądali w szatni, czekając na spotkanie z Bayernem, nadzieje na korzystny dla siebie wynik mieli tylko przez nieco ponad pół godziny. Wówczas prowadzenie Interowi dał Henrich Mchitarjan, kilka minut później na 2:0 podwyższył Edin Dzeko i już było wiadomo, że włoskiej drużynie nic złego w ten środowy wieczór się nie przydarzy.

Po przerwie drugą bramkę dołożył Dzeko, a wynik ustalił Romelu Lukaku. Inter może się szykować na wiosenną część Ligi Mistrzów, Barca już wie, że czeka ją znów gra w Lidze Europy, w której w poprzednim sezonie dotarła do ćwierćfinału. Została tam zatrzymana przez późniejszego triumfatora Eintracht Frankfurt.

5. KOLEJKA

Grupa B

Club Brugge - Porto 0:4

(M. Taremi 33 i 70, Evanilson 57, S. Eustaquio 60)

Grupa C

Inter Mediolan - Viktoria Pilzno 4:0

(H. Mchitarjan 35, E. Dzeko 42 i 66, R. Lukaku 87)

2 / 3
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów
Półfinały Ligi Mistrzów. Paryż chce się dobrze bawić
Wyścig żółwi w PKO BP Ekstraklasie. Nikt nie chce być mistrzem Polski
Kim jest Arne Slot? Holender, który zastąpi Juergena Kloppa w Liverpoolu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł