Aktualizacja: 14.05.2015 14:09 Publikacja: 14.05.2015 13:45
Foto: AFP
To już stały obrazek każdego lata z lekką atletyką: 14 mocno obsadzonych mityngów, 32 konkurencje (po 16 męskich i kobiecych), co najmniej 480 tys. dolarów w puli nagród każdych zawodów (łączna pula to 8 mln dol.), świetna obsada i zwykle bardzo dobre wyniki.
Obecna edycja zaczyna się w piątek 15 maja wieczorem w stolicy Kataru Dausze, dwa dni później, 17 maja w Szanghaju nastąpi ciąg dalszy, oba mityngi można uważać za wspólne otwarcie cyklu, gdyż zgodnie z pomysłem na Ligę dzielą się sprawiedliwie po połowie konkurencjami, które w tym roku włączono do programu rywalizacji.
Cztery medale zdobyli Polacy w Apeldoorn i to wynik na miarę oczekiwań. Ostatni raz tak skromnie było 12 lat temu w Goeteborgu, gdzie nasi lekkoatleci stawali na podium trzykrotnie.
Anna Wielgosz została w Apeldoorn halową mistrzynią Europy w biegu na 800 m. Ewę Swobodę od medalu na 60 m dzieliła jedna setna sekundy. Polacy zakończyli imprezę w Holandii z czterema medalami.
20-letni Maksymilian Szwed zdobył trzeci na halowych mistrzostwach Europy w Apeldoorn medal dla Polski. W biegu na 400 m poprawił przy tym liczący 23 lata rekord kraju Marka Plawgi.
Jakub Szymański zdobył złoty medal w biegu na 60 metrów przez płotki podczas halowych mistrzostw Europy w Apeldoorn. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła wśród kobiet Pia Skrzyszowska.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
29-osobowa reprezentacja Polski zaczyna halowe mistrzostwa Europy w Apeldoorn. Skład jest odmłodzony, ale liderzy są dobrze znani: to Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska i Jakub Szymański.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Turystyka na świecie przeżywa boom. W zeszłym roku za granice swoich krajów wyruszyło 1,4 miliarda ludzi. Światowa Organizacja Turystyczna szacuje, że ten rok przyniesie jeszcze wzrost tej liczby. Nic dziwnego, że na świecie nie ustaje też ruch budowlany w hotelarstwie.
Chińskie stocznie są zawalone zamówieniami na kontenerowce, jednak nowe jednostki pojawią się na liniach dopiero w 2026 roku i floty zostaną odnowione i powiększone w kolejnych latach.
L+SNOW Indoor Skiing Theme Resort to największy na świecie kryty ośrodek narciarski. Atrakcja znajduje się w Szanghaju, a działać zaczęła w początkach września. Inwestycja ma pobudzić także ruch turystyczny – rocznie ma przyciągać 15 milionów osób.
Wszystkie opowieści o rosnącej formie Polaka okazały się prawdziwe. Po doskonałym finale Hurkacz pokonał Andrieja Rublowa 6:3, 3:6, 7:6 (10-8), wygrał siódmy turniej w karierze i ma powody, by wciąż walczyć o udział w turnieju mistrzów sezonu
Będzie trzeci w karierze Polaka finał turnieju z prestiżowego cyklu ATP Masters 1000. W półfinale Hurkacz pokonał Sebastiana Kordę 6:3, 6:4. W finale zmierzy się z Andriejem Rublowem lub Grigorem Dimitrowem.
Fabian Marozsan był rywalem trudnym, ale Polak zwyciężył w ćwierćfinale Węgra 4:6, 6:1, 6:3 i jest w najlepszej czwórce turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. W sobotę zagra o awans do finału z Amerykaninem – Benem Sheltonem lub Sebastianem Kordą.
Były to chwilami chińskie męki, ale Hubert Hurkacz zwyciężył 7:6 (8-6), 4:6, 7:6 (7-4) Zhizhena Zhanga w 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. W ćwierćfinale czeka Polaka mecz z Węgrem Fabianem Marozsanem
Po ponad miesięcznej przerwie Hubert Hurkacz znów pojawił się w ATP World Tour. W Szanghaju zwyciężył na dobry początek Thanasiego Kokkinakisa 7:6 (7-5), 6:4
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas