Orlen Cup 2024. Świetne wyniki w Łodzi, Ewa Swoboda liderką światowych tabel

W łódzkiej Atlas Arenie Swoboda uzyskała najlepszy w tym sezonie rezultat w biegu na 60 metrów - 7,04. Z dobrej strony zaprezentowali się też nasi płotkarze Pia Skrzyszowska i Jakub Szymański.

Publikacja: 28.01.2024 13:04

Polka Ewa Swoboda (C) i Zaynab Dosso (L) z Włoch w finałowym biegu na 60 m podczas lekkoatletycznego mityngu Orlen Cup Łódź 2024

Swoboda w eliminacjach przebiegła 60 metrów w 7,08, a po kilkudziesięciu minutach w finale wynik ten jeszcze poprawiła i została liderką światowych tabel.

- Bardzo się cieszę z tego rezultatu. Biegło mi się naprawdę super, chociaż pierwszy start w sezonie jest zawsze trudny. Trochę długo trzymali nas na starcie. W tym sezonie przede mną jeszcze między innymi mistrzostwa Polski oraz halowe mistrzostwa świata w Glasgow - opowiadała Swoboda.

Orlen Cup 2024. Polscy płotkarze w czołówce

Liderką tabel europejskich w biegu na 60 metrów przez płotki została Pia Skrzyszowska. Dwukrotnie pokonała dystans w czasie 7,85. - Wychodziłam dziś z bloków nieco słabiej niż na treningach. Nie ma co jednak wybrzydzać, to przecież pierwszy start w sezonie, a hala w Łodzi jest moją ulubioną - dzieliła się wrażeniami Skrzyszowska.

Przez chwilę europejskim tabelom przewodził również płotkarz Jakub Szymański. W eliminacjach uzyskał czas 7,52 (trzeci w historii polskiej lekkoatletyki), ale w finale szybszy był Włoch Lorenzo Simonelli (7,50). - Chciałem pobiec jeszcze szybciej, ale zaszkodził mi falstart. Jestem po obozie i czuję, że mam formę, która pozwoli mi pobiec poniżej 7,50 - przyznał Polak.

Orlen Cup 2024. Jak poradzili sobie inni polscy lekkoatleci

W finale męskiego sprintu na 60 metrów drugie miejsce zajął Oliwer Wdowik. Przegrał z Kubańczykiem Reynierem Meną, ale wyrównał swoją życiówkę (6,60).

Konkurs skoku wzwyż wygrał Norbert Kobielski (2,25), skoku o tyczce - Amerykanin Sam Kendricks (5,82), trzecie miejsce zajął Robert Sobera (5,72). W rywalizacji kulomiotów triumfował Włoch Leonardo Fabbri. Wicemistrz świata z Budapesztu uzyskał 21,26. Najlepszemu z Polaków Michałowi Haratykowi odległość 20,71 wystarczyła na piąte miejsce.