Znamy nazwiska gwiazd Copernicus Cup. Będą mistrzowie z całego świata

Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska i Justyna Święty-Ersetic będą wśród gwiazd mityngu Orlen Copernicus Cup, który odbędzie się 6 lutego w Toruniu.

Publikacja: 27.01.2024 10:00

Kibice podczas Copernicus Cup nigdy nie zawodzą

Kibice podczas Copernicus Cup nigdy nie zawodzą

Foto: Paweł Skraba

Impreza po raz kolejny znalazła się w cyklu World Athletics Indoor Tour Gold, czyli należy do siedmiu najważniejszych komercyjnych wydarzeń lekkoatletycznej zimy.

Wśród uczestników dziesiątej edycji są m. in. Swoboda, która w biegu na 60 metrów zmierzy się z liderką światowych list Patrizią van der Weken, oraz Skrzyszowska, której rywalkami w biegu na 60 m przez płotki będą m. in. Nadine Visser oraz Reettą Hurske. Święty-Ersetic wśród przeciwniczek w rywalizacji na 400 m będzie miała z kolei powracającą do sportu po urodzeniu dziecka Małgorzatę Hołub-Kowalik oraz inną biegaczkę-mamę Marikę Popowicz-Drapałę.

Czytaj więcej

Orlen Cup na początek sezonu. Będą Piotr Lisek i Ewa Swoboda

Kto wystąpi podczas Copernicus Cup

Tyczkarz Piotr Lisek będzie chciał wziąć rewanż za ostatnie halowe mistrzostwa Europy, gdzie zajął drugie miejsce wspólnie z Emanuilem Karalisem, a przegrał tylko z Sondre Guttormsenem. Teraz na starcie pojawią się wszyscy trzej.

Tegoroczny Orlen Copernicus Cup to dwanaście konkurencji – biegi kobiet na 60, 400, 800 i 1500 m oraz 60 m przez płotki, biegi panów na 60, 800, 1500 i 3000 m oraz 60 m przez płotki, a także konkursy tyczkarzy i trójskoczków. Każdy start to okazja do zbierania punktów w klasyfikacji generalnej World Athletics Indoor Tour Gold. Zwycięzcy dostaną po 10 tys. dolarów oraz dziką kartę pozwalającą na udział w halowych mistrzostwach świata.

Czytaj więcej

Armand Duplantis i Femke Bol wystąpią w Polsce

Lekkoatleci zimą - w ramach World Athletics Indoor Tour Gold — wystartują także w Astanie (27 stycznia), Ostrawie (30 stycznia), Bostonie (4 lutego), Lievin (10 lutego), Nowym Jorku (11 lutego) i Madrycie (23 lutego). Podsumowaniem sezonu pod dachem będą halowe mistrzostwa świata, które od 1 do 3 marca ugości Glasgow.

Lekkoatletyka
Nie żyje mistrz świata w skoku o tyczce z 2015 roku. Miał 29 lat
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Lekkoatletyka
Orlen Cup na początek sezonu. Będą Piotr Lisek i Ewa Swoboda
Lekkoatletyka
Armand Duplantis i Femke Bol wystąpią w Polsce
Lekkoatletyka
Memoriał Janusza Kusocińskiego otworzy w Polsce sezon olimpijski
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Lekkoatletyka
Grozili mu pistoletem i atakowali z maczetami. Russ Cook przebiegł całą Afrykę