Impreza, która odbywa się na Stadionie Śląskim, znalazła się w tym sezonie na drugim miejscu w rankingu mityngów World Athletics, a pod względem liczby kibiców tylko dwa takie wydarzenia w cyklu wypadły lepiej. Udział w ostatnim Memoriale wzięło aż 17 lekkoatletów, którzy później zostali mistrzami świata w Budapeszcie. Teraz, choć do kolejnej edycji pozostało jeszcze kilka miesięcy, już wiadomo, że obsada będzie niemniej atrakcyjna.

Władze Diamentowej Ligi potwierdziły, że w sierpniu na Stadionie Śląskim panie wystąpią w biegach na 100, 400 i 1500 metrów, na 100 i 400 m przez płotki oraz w trójskoku i rzucie oszczepem. Panów czekają starty na 200, 800, 3000 m oraz 3000 metrów z przeszkodami, a także skoki wzwyż i o tyczce oraz pchnięcie kulą. - To wykaz „diamentowych” konkurencji. Są ważne, ale to dla nas, z racji patronki mityngu, najważniejszy będzie rzut młotem - podkreśla dyrektor sportowy Memoriału Kamili Skolimowskiej, dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

Czytaj więcej

Polskie gwiazdy wystąpią w Orlen Cup

Memoriał Kamili Skolimowskiej. Znamy pierwsze nazwiska gwiazd

Swój udział w zawodach potwierdzają zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy. - Ogłaszamy, że w sierpniu rekordzista globu i najlepszy obecnie lekkoatleta na świecie, czyli Duplantis, znów spróbuje u nas zaatakować historyczne wysokości - potwierdza dyrektor ds. komunikacji mityngu Marek Plawgo. Występ w Polsce zapowiedziała także Bol. - Trudno wyobrazić sobie mocniejsze ogłoszenie gwiazd na start - nie kryje Plawgo.

Organizatorzy podkreślają, że mityng w przyszłym roku odbędzie się tuż po igrzyskach olimpijskich w Paryżu, co powinno pozytywnie wpłynąć na jego poziom oraz odbiór. Bilety na imprezę, w której wystartują także m. in. biegaczki Natalia Kaczmarek (400 m) oraz Ewa Swoboda (100 m), są już w sprzedaży.