Aktualizacja: 12.07.2015 19:32 Publikacja: 12.07.2015 19:32
„Sergei Bubka” autorstwa Zureks - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sergei_Bubka.jpg#/media/File:Sergei_Bubka.jpg
Foto: Wikimedia Commons
22-letni Ukrainiec przyleciał do stolicy Francji rano 13 lipca, w dniu zawodów. Nie miał zamiaru uczestniczyć w paryskiej imprezie, chciał odpocząć, zregenerować się po uciążliwym locie z Moskwy. Jego celem był mityng Nikaia w Nicei, gdzie miała wystartować cała francuska czołówka.
Na lotnisku Roissy przywitał go Jean Poczobut, prawa ręka dyrektora mityngu Raymonda Lorre. Zaproponował start w Paryżu. Na zachętę zmęczonemu Bubce zaoferował ekstrapremię – 10 tys. dolarów. Ale nie za sam udział, nawet nie za pobicie własnego rekordu świata, który wówczas wynosił 5,94 m. Nagroda zostałaby wypłacona tylko wtedy, gdyby jako pierwszy człowiek na świecie skoczył 6 m.
Sebastian Chmara został wybrany prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zastąpi na tym stanowisku Henryka Olszewskiego.
Reprezentacja Polski awansowała na trzecie miejsce drużynowych mistrzostw Europy, które odbyły się jedenaście lat temu w Gateshead. - Sprawiedliwości stało się zadość - mówi wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) Tomasz Majewski.
Konferencja „Biegowe 360 stopni” to jedno z najważniejszych wydarzeń jesieni w polskim środowisku biegowym. Wiedzą podzielą się 25-27 października m. in. Andrzej Bargiel, Joanna Jóźwik, Piotr Lisek oraz Adam Kszczot.
Pochodząca z Ugandy 33-letnia Rebecca Cheptegei, która niedawno wróciła z igrzysk olimpijskich w Paryżu, została oblana benzyną i podpalona żywcem przez swojego byłego partnera. Choć walczono o życie kobiety, nie udało się jej uratować.
Armand Duplantis i Karsten Warholm zmierzą się w biegu na 100 metrów, bo wyścig z historią we własnych konkurencjach to dla nich najwyraźniej za mało.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Rodzinna firma Siergieja Bubki, byłego mistrza w skoku o tyczce działa na okupowanych przez Rosję terenach Ukrainy. Właśnie podpisała pierwsze kontrakty na dostawy paliwa rosyjskim okupantom.
– Wielu Rosjan i Białorusinów to ofiary prania mózgów, ale ich powrót do sportu był jak policzek – mówi ukraiński skeletonista Władysław Heraskewycz, który na igrzyskach w Pekinie jako jedyny zaprotestował przeciwko wojnie.
Piotr Lisek nie zdobędzie medalu mistrzostw świata, nasz tyczkarz pierwszy raz od dziewięciu lat odpadł z wielkiej imprezy w eliminacjach. To wpadka, której nie rozumie nawet on sam.
- Jesteśmy po to, aby pomagać i zachęcać młodzież do sportu - mówi Monika Pyrek, która organizuje cykl mityngów w skoku o tyczce. Pomaga jej Piotr Lisek.
Trzykrotny medalista mistrzostw świata w skoku o tyczce Piotr Lisek organizuje własny mityng. Udział w zawodach „Lisek w domu” wezmą zawodnicy z europejskiej czołówki.
Polska sztafeta 4x400 metrów zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw świata w Belgradzie. To dla niej ósme z rzędu podium na wielkiej imprezie.
Mistrz olimpijski w skoku o tyczce Szwed Armand Duplantis opowiada o pościgu za Siergiejem Bubką, strachu, wyborze ojczyzny i starej Toyocie brata.
100 dni przed otwarciem wszystko wskazuje, że polska reprezentacja będzie podobna do tej, którą pięć lat temu oglądaliśmy w Rio, ale oczekiwania medalowe są większe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas