Trzykrotna medalistka mistrzostw świata tym razem odwiedziła Bydgoszcz, gdzie najmłodsi rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych. - Sport to najzdrowszy sposób wyrzucania z siebie emocji. Nie oczekujemy, że wszystkie dzieci biorące udział w Monika Pyrek Tour zostaną tyczkarzami, ale może zasiejemy to ziarno miłości u kilku, a reszta pokocha inne konkurencje - mówi.

- Cieszę się, że Monika wzięła się za młodzież, bo widać, że ona się tym bawi - mówi Lisek. - Fajnie, że mogę być częścią takich zawodów, mieć kontakt z młodymi sportowcami. Nasza konkurencja jest bardzo trudna, dlatego bardzo się cieszę, że jest sposób, by pokazywać ją dzieciakom. Kto wie, może któryś z uczestników naszej imprezy kiedyś będzie rywalizował z najlepszymi.

Do startu w Bydgoszczy zgłosiło się 60 zawodników i zawodniczek. Nie tylko miejscowych, także z Poznania, Szczecina czy Gdańska. Padło wiele rekordów życiowych, a wśród kobiet aż trzy zawodniczki pokonały poprzeczkę zawieszoną na wysokości czterech metrów. Oprócz profesjonalnych zawodów tyczkarskich na uczestników czekała strefa pomiarów i aktywności.

Wyniki
Zwycięzcy Monika Pyrek Tour w Bydgoszczy

U-10 chłopców - Tomasz Olejniczak
U-12 dziewcząt - Weronika Kosioł
U-14 dziewcząt - Lukrecja Michniewska
U-16 dziewcząt - Julia Torlińska
U-16 chłopców - Tomasz Król
U-18 dziewcząt - Lilly Nichols
U-18 chłopców - Paweł Pośpiech
Open kobiet - Agnieszka Kaszuba
Open mężczyzn - Karol Pawlik

Cykl Monika Pyrek Tour składa się z pięciu profesjonalnych zawodów w skoku o tyczce. Pierwsza odsłona tegorocznej edycji - drugiej w historii - odbyła się 26 maja w Poznaniu. Kolejną zaplanowano 24 sierpnia w Szczecinie, przy okazji 5. Memoriału Wiesława Maniaka. Następnie młode tyczkarki i młodzi tyczkarze spotkają się w Trójmieście oraz Warszawie.