Aktualizacja: 16.08.2015 19:44 Publikacja: 16.08.2015 19:37
2 zdjęcia
ZobaczTomasz Jabłoński
Foto: Rafako Hussars Poland
Zdobyli je Tomasz Jabłoński (75 kg) oraz Igor Jakubowski (91). Ten drugi – pięściarz Zagłębia Konin – do finałowej walki z Rosjaninem Jewgienijem Tiszczenką nie przystąpił z powodu kontuzji łokcia, która odnowiła mu się w półfinałowym starciu z Łotyszem Nikołajsem Grisuninsem – mimo to wygrał pewnie.
Jabłoński w finale stoczył wyrównaną walkę (przegrał 0:3) z Rosjaninem Piotrem Chamukowem, który ma już kwalifikację olimpijską. Zdobył ją w rozgrywkach World Series of Boxing (WSB). Jabłońskiemu, kapitanowi drużyny Hussars Poland, zabrakło jednego punktu, pokonał sześciu z siedmiu rywali, ale ostatniego stosunkiem głosów 2:1, co zabrało mu bilet do Rio.
Krzysztof Chmielewski zdobył brązowy medal pływackich mistrzostw świata na 200 metrów stylem motylkowym. To trzeci taki sukces reprezentacji Polski w Budapeszcie.
Dommaraju Gukesh wygrał trzytygodniową batalię z Dingiem Lirenem. Hindus został najmłodszym mistrzem świata w dziejach szachów. Wygrał grę o opuszczony tron.
Kacper Stokowski i męska sztafeta 4x100 metrów zdobyli brązowe medale mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie. To zwiastun rekordowej imprezy. Polacy nigdy nie wywalczyli na niej więcej niż trzech krążków.
Juan Soto zawsze negocjował wysoko i w końcu dostał największą umowę w historii sportu. Baseballista z Dominikany zarobi 765 mln dol. w 15 lat.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Dommaraju Gukesh może zostać najmłodszym mistrzem świata w dziejach królewskiej gry. 18-latek rywalizuje z 32-letnim Dingiem Lirenem, który po zdobyciu tytułu znienawidził szachy.
Boks olimpijski może zniknąć z programu igrzysk olimpijskich w Los Angeles, ale historia sugeruje, że to może być zmiana, na której wszyscy stracą.
O Julii Szeremecie, czyli wicemistrzyni olimpijskiej z Paryża, mówi się bez przerwy od czterech miesięcy. Ostatnio najczęściej o jej przyszłości.
Imane Khelif, algierska złota medalistka olimpijska w boksie, której występ na igrzyskach w Paryżu wzbudził tyle kontrowersji, stała się obiektem zainteresowania kreatorów mody.
Kolejna wielka walka za nami. 96 tysięcy ludzi na Wembley, miliony przed telewizorami, gigantyczne honoraria dla mistrzów wagi ciężkiej i hymn Arabii Saudyjskiej na początek, wskazujący, kto za to wszystko płaci.
Boks żyje i ma się dobrze. Potwierdza to sobotnia walka w Londynie, w której Anthony Joshua zmierzy się z Danielem Dubois. Na stadionie Wembley obejrzy ją 96 tysięcy ludzi.
Co się stało we wtorek wieczorem na lotnisku Kraków-Balice, gdzie mistrz świata w boksie Ołeksandr Usyk został skuty w kajdanki, a o sprawie informował nawet prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski?
Gdyby Julia Szeremeta walczyła ze Stanisławą Walasiewiczówną, możliwe, że nie miałaby szans. Fizyczna przewaga polskiej lekkoatletki miała swoją tajemnicę. Czy gdyby Polskę reprezentowała sportsmenka z problemami płci, też byśmy z niej szydzili?
Julia Szeremeta została wicemistrzynią olimpijską w boksie. Sukces, który odniosła, jednoczył Polskę, ale jej poglądy mogą ją podzielić.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas