Aktualizacja: 10.03.2016 06:00 Publikacja: 10.03.2016 06:00
Foto: Fotorzepa, Piotr Nowak
– Chcielibyśmy powiedzieć, że zostajemy na lodzie, ale jest na odwrót – mówią trenerzy łyżwiarstwa figurowego. Przed kilkoma dniami dowiedzieli się, że ich miejsce pracy – po raz wtóry – zostanie zamknięte na kilka miesięcy. Łyżwiarze szybcy z jedynego toru w Warszawie przestają z kolei łudzić się, że Stegny kiedykolwiek doczekają się remontu, a dyskusja na ten temat nie będzie tylko sezonową ciekawostką – tuż przed i chwilę po zimowych igrzyskach olimpijskich. Sporty zimowe w Warszawie dawno nie były w tak trudnej sytuacji.
Rosyjski oligarcha Aliszer Usmanow zrezygnował z funkcji prezesa Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE) zaledwie kilka dni po wyborze na to stanowisko.
Zbigniew Kowalczuk będzie nowym trenerem reprezentacji Polski kajakarek. Obowiązki przejmie 1 stycznia. - Reprezentacja ma ogromny potencjał. Zrobię wszystko, żeby nie zawieść - mówi.
Blisko 1500 uczestników wzięło udział w imprezie „Gimnastyka dla Wszystkich”, która odbyła się w trójmiejskiej ERGO Arenie. - Widok tej energii zostanie w nas na długo - mówi mistrz olimpijski Leszek Blanik.
Rosyjski oligarcha Aliszer Usmanow, przyjaciel Władimira Putina, odniósł zdecydowane zwycięstwo w wyborach na prezesa Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE).
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Holender rozwiał wątpliwości i przypieczętował czwarty z rzędu tytuł mistrza świata Formuły 1, ale to nie koniec sezonu. Trwa rywalizacja w klasyfikacji konstruktorów, której wynik może zwiastować zmianę warty w przyszłym roku.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Upadek rządu we Francji może mieć konsekwencje nie tylko w polityce, ale i w świecie wielkiego sportu. W 2030 roku zimowe igrzyska olimpijskie mają odbyć się we francuskich Alpach pod warunkiem gwarancji finansowych państwa.
Narendra Modi chce zorganizować igrzyska. Ma na to duże szanse, choć indyjski komitet olimpijski od miesięcy jest w kryzysie i nie ma dyrektora generalnego.
Imane Khelif, algierska złota medalistka olimpijska w boksie, której występ na igrzyskach w Paryżu wzbudził tyle kontrowersji, stała się obiektem zainteresowania kreatorów mody.
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Myślę, że Sławomir Nitras wielu porwał pasją, a przynajmniej przekonał do swoich idei. Jesteśmy bogatym krajem i stać nas na igrzyska, wcale nie kosztem przeciętnego Polaka.
Projekt organizacji imprezy to centralny punkt planu rozwoju polskiego sportu, którzy przygotowuje minister Sławomir Nitras
Już opadł kurz po tegorocznej paraolimpiadzie w Paryżu, buchalterzy posegregowali medale według kolorów, obliczyli, jaki statystycznie nakład finansowy przypada na jeden medal, osłabło też zainteresowanie sekundami w wyścigach i centymetrami w rzutach. Można więc zachować się „niesportowo” i zadać pytanie: od jak dawna osoby niepełnosprawne traktowane są po ludzku?
Do dyskusji o wynikach polskich olimpijczyków w Paryżu całkiem sporo może wnieść ekonomia – uważają badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas