Aktualizacja: 05.03.2017 15:39 Publikacja: 05.03.2017 15:39
Michał Kwiatkowski
Foto: PAP/ Leszek Szymański
Do mety przez ostatnie 15 kilometrów Kwiatkowski mknął samotnie. Na nasiąkłych od padającego deszczu i tym samym ciężkich szutrowych drogach, które służą dziś tylko rolnikom, na krętych toskańskich uliczkach, w otoczeniu średniowiecznych i renesansowych budowli. Przed wjazdem na Piazza del Campo w Sienie, gdzie wyznaczono metę tego unikalnego wyścigu, jeszcze zagrzewał kibiców do wzmożonego dopingu zanim podniósł ręce w górę.
Kwiatkowski długo czekał na kolejne indywidualne zwycięstwo. Blisko rok, po tym jak pod koniec marca wygrał w Belgii E3 Harelbeke. Później, pierwszy sezon w barwach supergrupy Sky, przyniósł mu rozczarowania, kontuzje, porażki. Podsumowując te miesiące mówił, że za dużo chciał. Spokorniał. Ostro trenował i wrócił do dawnej formy. Tej sprzed trzech lat, gdy wygrywał pierwszy raz Strade Bianche w 2014 roku i mistrzostwo świata siedem miesięcy później, gdy ogrywał rywali na Amstel Gold Race w kwietniu 2015 roku, choć nawet wtedy nie wygrywał tak pięknie jak w sobotę.
Martin Fourcade, pięciokrotny mistrz olimpijski w biathlonie, wycofał się z ubiegania o stanowisko przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich Alpy 2030. W tle tej nagłej decyzji pojawia się polityka.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Sezon kolarski 2025 rozkręca się na dobre. W World Tour Polska ma tylko pięciu przedstawicieli, ale początek 2025 roku jest obiecujący. Na Majorce drugie miejsce zajął Stanisław Aniołkowski.
Bartosz Kizierowski został nowym trenerem pływackiej reprezentacji Polski. Olimpijczyk i brązowy medalista mistrzostw świata zastąpił Pawła Wołkowa.
Damian Żurek i Kaja Ziomek-Nogal zajęli czwarte miejsca na mistrzostwach Europy w wieloboju sprinterskim, które odbyły się w Heerenveen. Wszystkie medale zdobyli gospodarze.
Jan-Krzysztof Duda zdobył w Nowym Jorku brąz mistrzostw świata w szachach błyskawicznych. To jego trzeci medal w tej odmianie gry. W 2018 i 2021 roku sięgnął po srebro.
Sezon kolarski 2025 rozkręca się na dobre. W World Tour Polska ma tylko pięciu przedstawicieli, ale początek 2025 roku jest obiecujący. Na Majorce drugie miejsce zajął Stanisław Aniołkowski.
Jest najlepszym kolarzem 2024 roku, czy Tadej Pogacar nie zasłużył również na to, aby uznać go najwybitniejszym sportowcem mijającego roku?
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) chce zakazać wdychania tlenku węgla. Inhalacje gazem stosował m.in. zwycięzca tegorocznego Tour de France i Giro d'Italia, mistrz świata Tadej Pogacar.
Jack Burke, 29-letni kolarz amator bije rekordy zawodowców na legendarnych przełęczach. Nie wszyscy jednak wierzą w jego fenomenalne wyniki.
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
W sobotę wybory prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Zwycięzca będzie miał za zadanie wyprowadzić związek z finansowej i wizerunkowej zapaści.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas