Aktualizacja: 14.02.2019 10:56 Publikacja: 14.02.2019 10:51
Foto: Pixabay
Tokio (2020) włączyło do programu surfing, wspinaczkę sportową i skateboard, Paryż (2024) chce dodać break dance. Jak przypomina dziennik „L,Equipe” braek dance zrodził się w Ameryce wraz z rapem i sztuką graffiti a potem poszedł własną drogą. Powstały sportowe kryteria, zaczęła się rywalizacja, najpierw krajowa a potem międzynarodowa.
Pierwszą wielką imprezą o zasięgu globalnym była „Battle of the Year” stworzona w Niemczech w roku 1991. W pierwszej dekadzie XXI wieku pojawili się poważni sponsorzy na czele z firmą Red Bull. Światowa Federacja Tańca Sportowego została uznana przez MKOl, w ubiegłym roku sportowcy uprawiający break dance wystartowali w Młodzieżowych Igrzyskach w Buenos Aires i odnieśli sukces - ich występy oglądało bardzo wielu widzów.
Jeden z najbogatszych Rosjan chce znów ustawiać pionki na planszy mimo trwającej wojny w Ukrainie
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Tomasz Kryk i Marek Ploch nie będą dłużej trenerami kajakarskiej reprezentacji Polski. Ten pierwszy pracował z kadrą przez piętnaście lat. Jego grupa zdobyła w tym czasie 92 medale.
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Francuskie Biuro Badania Katastrof w Ruchu Lądowym BEA-TT ujawniło w raporcie przyczynę pożaru dwóch elektrycznych autobusów w Paryżu. Będą zmiany w przepisach homologacyjnych.
Air France ogłosił pierwsze plany na przyszłoroczny letni sezon. Do swojej siatki włączy drugi, po Miami, port lotniczy na Florydzie.
Fundacja Trzy Trąby, która kultywuje radziwiłłowskie tradycje, przekazała w depozyt muzeum w Nieborowie obiekty, które dotychczas znajdowały się w prywatnej kolekcji.
Architekci z polskiej pracowni Tremend mają na koncie kolejny sukces. Zdobyli aż trzy nagrody w międzynarodowym konkursie European Property Award 2024. Jedną z nich – za projekt wnętrz butikowego hotelu w serca Paryża.
Japończycy zbudowali pod Tokio obiekt, który zyskał miano „podziemnej katedry”. To zbiorniki retencyjne zdolne pomieścić ogromne ilości wody. Japończycy mieli okazję je przetestować przy okazji tegorocznych ulew.
Mer Paryża Anne Hidalgo postawiła na swoim: prędkość na obwodnicy Paryża będzie od 1 października wynosić 50 km/h. W okresie przejściowym nie będzie mandatów za szybszą jazdę.
"Są dwa powody, dla których Polska cieszy się dużym szacunkiem USA w ramach NATO" – publicysta „Le Figaro” pisze o Polsce z perspektywy Francji.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ogłosił listę siedmiu kandydatów na stanowisko przewodniczącego, który zastąpi Thomasa Bacha. Wybór nastąpi w marcu przyszłego roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas