Aktualizacja: 09.02.2015 16:57 Publikacja: 09.02.2015 16:20
Foto: Fotorzepa/Piotr Nowak
W czwartek w fińskim Falun rozpoczynają się dla Justyny Kowalczyk mistrzostwa świata. Polka do startu przygotowywała się we Włoszech. Kowalczyk planuje w Falun wystąpić w kilku konkurencjach: sprincie stylem klasycznym, sprincie drużynowym, sztafecie i biegu na 30 kilometrów stylem klasycznym.
Po zakończeniu mistrzostw Polka uda się z Maciejem Kreczmerem do Mora, oddalonego o kilkadziesiąt kilometów od Falun, by przygotowywać się do Biegu Wazów, legendarnego biegu masowego. Na uczestników czeka 90 kilometrowy bieg stylem klasycznym.
Klaudia Zwolińska nie próżnuje i przygotowuje się do nowego sezonu slalomu kajakowego. Wicemistrzyni olimpijska spędziła blisko dwa miesiące w Australii, a za chwilę wylatuje na kolejne zgrupowanie do Francji.
Mimo wielkich kłopotów na trasie Tadej Pogacar odniósł trzecie zwycięstwo w karierze w Strade Bianche z finiszem na Piazza del Campo w Sienie. Michał Kwiatkowski i Katarzyna Niewiadoma w rywalizacji pań nie ukończyli wyścigu.
Trwa proces doktora Fredy’ego Alexandra Gonzaleza Torresa, czyli kolejnego maga medycyny, który nie zawsze legalnymi metodami wspierał kolarzy. Jego klientami byli Nairo i Dayer Quintana.
Groźne wypadki w wyścigach kolarskich rozpoczęły dyskusje o środkach mających zabezpieczyć zawodników. Jednym z nich ma być ograniczenie prędkości.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
- Zawsze trzeba wierzyć - powiedział Michał Kwiatkowski za metą wyścigu Clásica Jaén. Po długiej samotnej ucieczce odniósł 32. zwycięstwo w karierze.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
W eliminacjach mistrzostw świata w 2026 roku Polska czeka jeszcze na jednego rywala. Będzie nim Hiszpania i Holandia. Obie reprezentacje bardzo chciałyby się znaleźć w grupie z Biało-Czerwonymi. Musiałyby jednak przegrać w ćwierćfinale Ligi Narodów.
Przegrany meczu Hiszpania - Holandia oraz Finlandia, Litwa i Malta będą rywalami reprezentacji Polki w przyszłorocznych kwalifikacjach mistrzostw świata. Nasza drużyna znów w dniu losowania okazuje się najsilniejsza.
Po zakończeniu fazy grupowej Ligi Narodów znany jest już podział na koszyki przed losowaniem eliminacji Mistrzostw Świata 2026. Ceremonia odbędzie się 13 grudnia w Zurychu.
- Najważniejszym celem i najuczciwiej postawionym jest awans reprezentacji na mundial, gdzie wciąż miejsc dla Europy jest niewiele - mówił w rozmowie z Arturem Bartkiewiczem Kamil Kołsut, szef działu sport "Rzeczpospolitej", który był gościem podcastu "Rzecz w Tym".
Salvatore Schillaci, król strzelców mistrzostw świata w piłce nożnej z 1990 roku (turniej rozgrywano we Włoszech) zmarł w wieku 59 lat.
Co dalej z reprezentacją Polski? Wiadomo już kiedy Biało-Czerwoni wrócą do kraju i kiedy rozegrają kolejne spotkania. Niestety slaby występ w eliminacjach, a teraz podczas Euro, będzie miał negatywne konsekwencje dla przyszłości polskiej drużyny.
W wieku 78 lat zmarł Bernd Hölzenbein, napastnik reprezentacji Niemiec i mistrz świata z 1974 roku.
FIFA poinformowała, że piłkarski mundial odbędzie się w sześciu krajach na trzech kontynentach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas