Iga Świątek w finale turnieju WTA w Rzymie

W półfinale turnieju w Rzymie Polka pokonała Amerykankę Coco Gauff 7:6(7-3), 6:3 i awansowała do finału. Zagra w nim z czeską tenisistką Karolíną Plíškovą .

Publikacja: 15.05.2021 18:07

Kilka godzin przed półfinałem Iga Światek musiała rozegrać zaplanowany na piątek, a z powodu opadów przesunięty na sobotę ćwierćfinałowy mecz z Ukrainką Eliną Switoliną.

Wygrała go 6:2, 7:5 i po kilku godzinach przystąpiła do półfinału.

Po pierwszym bardzo wyrównanym secie, który Polka ostatecznie wygrała 7:6 (7-3), w drugim przewaga Igi Świątek nad 17-letnią rywalką była zdecydowana.

Spotkanie z Coco Gauff trwało 1 godzinę i 48 minut, zakończyło się wygraną Polki 7:6(7-3), 6:3.

Po sobocie, dniu, w którym Świątek wygrała 2 mecze w ciągu 7 godzin, w niedzielę o 14:30 spotka się w finale z  Karolíną Plíškovą.

Jeśli Iga Świątek wygra z Czeszką, będzie to jej pierwsze zwycięstwo w finale Masters 1000, które da jej po raz pierwszy miejsce w pierwszej 10 rankingu WTA.