Aryna Sabalenka przerwała milczenie po śmierci Konstantina Kolcowa. "Tragedia"

Białoruska tenisistka Aryna Sabalenka wydała w środę oświadczenie, w którym ujawniła, że rozstała się z Konstantinem Kolcowem przed jego śmiercią.

Publikacja: 21.03.2024 05:20

Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka

Foto: AFP

„Śmierć Konstantina to niewyobrażalna tragedia i chociaż nie byliśmy już razem, moje serce jest złamane” - napisała Sabalenka ujawniając po raz pierwszy, że rozstała się z byłym hokeistą.

Po śmierci Konstantina Kolcowa Aryna Sabalenka prosi o uszanowanie prywatności

Policja z hrabstwa Miami-Dade potwierdziła we wtorek, że dzień wcześniej otrzymała zgłoszenie z kurortu w Miami o mężczyźnie skaczącym z balkonu. Jak pisze Reuters Kolcow prawdopodobnie popełnił samobójstwo — nie ma żadnych przesłanek, by podejrzewać, że za jego śmierć miały być odpowiedzialne osoby trzecie.

Czytaj więcej

Nie żyje Konstantin Kołcow. Policja ujawniła okoliczności śmierci partnera Aryny Sabalenki

Informacja o śmierci byłego zawodowego hokeisty, od 2021 roku partnera Sabalenki, zszokowała świat tenisa przed turniejem Miami Open, w którym Sabalenka zdecydowała się wystartować pomimo osobistej tragedii.

W piątek białoruska tenisistka zainauguruje udział w turnieju pojedynkiem z Paulą Badosą.

„Proszę uszanujcie moją prywatność i prywatność jego (Kolcowa) rodziny w tym trudnym czasie” - zaapelowała tenisistka w wydanym oświadczeniu.

Aryna Sabalenka spotykała się z Konstantinem Kolcowem od czerwca 2021 roku

42-letni Kolcow to były reprezentant Białorusi w hokeju na lodzie, uczestnik igrzysk olimpijskich w 2002 i 2010 roku. W latach 2003-2006 był graczem NHL (reprezentował Pittsburgh Penguins).

O związku Sabalenki i Kolcowa po raz pierwszy zaczęto pisać w czerwcu 2021 roku. Sabalenka wkrótce zaczęła regularnie umieszczać na swoim koncie na Instagramie wspólne zdjęcia z byłym hokeistą.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, potrzebuje pomocy, zadzwoń pod numer infolinii Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod numerem 800 70 22 22. Infolinia jest bezpłatną i całodobową usługą, która może zapewnić osobom o skłonnościach samobójczych lub ich otoczeniu wsparcie, informacje i pomoc. Infolinia 800 12 12 12 zapewnia wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – to numer dla dzieci, młodzieży i opiekunów.

Tenis
Iga Świątek wróciła do kadry. Apetyt na reprezentację
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tenis
Hubert Hurkacz zatrzymany w Monte Carlo. Zmęczenie dało się we znaki
Tenis
Hubert Hurkacz gra z Casperem Ruudem. Mecz dwóch kumpli
Tenis
Zdenerwowany, ale zwycięski Hubert Hurkacz. Szósta wygrana z rzędu
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tenis
ATP Monte Carlo. Hubert Hurkacz nierówny, ale idzie po ziemi za ciosem