Hubert Hurkacz ma ćwierćfinał w Paryżu

Polski tenisista pokonał 6:4, 6:3 w hali Bercy Argentyńczyka Francisco Cerundolo. W ćwierćfinale Hurkacz zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrowem, jednym z nielicznych w ATP Tour, z którym jeszcze nie wygrał

Publikacja: 02.11.2023 16:50

Spotkanie Polaka z Argentyńczykiem (21. ATP) rozegrano na bardziej kameralnym, ale równie hałaśliwym jak centralny – korcie numer 1. Oznaczało to bliskość kibiców, także polskich, co Hubertowi raczej pomagało, w każdym razie czasem prosił ich o wsparcie i je dostawał.

Potrzebował pokrzepienia w meczu z Cerundolo tylko dwa razy: najpierw na początku pierwszego seta, gdy trochę nieoczekiwanie stracił gema serwisowego, rywal prowadził 3:1 i wydawał się łapać szczęście za nogi. Nie złapał, gdyż polski tenisista do dobrego serwisu zaraz dodał spokój rozgrywania dłuższych wymian i w nagrodę dostał szybką zmianę wyniku: wyrównanie, prowadzenie i wygrany pierwszy set.

W drugim dobra passa trwała, Cerundolo, choć potrafił pokonać dzień wcześniej 7:5, 6:4 Caspera Ruuda, na regularną i mocną grę Hurkacza nie miał sposobu. Hubi szybko objął prowadzenie 2:0, na chwilkę stracił koncentrację i dał się dogonić rywalowi na 3:3, ale zaraz wrócił do wysokiej normy (kibice pomogli…) i trzy następne geny wygrał jak na paradzie.

W wyścigu do Turynu na turniej Masters Polak zarobił kolejne punkty, ma ich 3245. Rune wciąż ma przewagę (3370 z możliwością powiększenia dorobku do 3460 w przypadku wieczornej wygranej z Danielem Altmaierem i awansem do 1/4 finału), ale czuje oddech Polaka na plecach.

Ciąg dalszy w piątek, w ćwierćfinale Hurkacz zagra z Dimitrowem (Bułgar jest w formie, pokonał po drodze Daniiła Miedwiediewa i Aleksandra Bublika), na razie dla Hubiego zbyt mocnym w trzech wcześniejszych starciach.

Ćwierćfinalistami turnieju w Paryżu zostali także Stefanios Tsitsipas, Alex de Minaur, Andriej Rublow i Karen Chaczanow.

2 / 3
US Open. Amerykańskie marzenie. Taylor Fritz w finale
Syn prezesa. Kim jest Jack Draper, niespodziewany półfinalista US Open?
US Open. Znamy finalistki turnieju pań
US Open. Iga Świątek po porażce: To moja wina
Aż 7,2% na koncie oszczędnościowym w Citi Handlowy
Iga Świątek przegrała z nerwami i Jessicą Pegulą. Zdumiewająca porażka w US Open