Turniej ATP W Tokio: Hubert Hurkacz wraca do domu

Mistrz z Szanghaju był zmęczony. Hubert Hurkacz przegrał w pierwszej rundzie turnieju w Tokio z Chińczykiem Zhizhenem Zhangiem 6:3, 4:6, 6:7 (4-7). Czas na powrót do Europy, krótki odpoczynek i start w Bazylei

Publikacja: 18.10.2023 09:22

Hubert Hurkacz

Rywal był Polakowi doskonale znany, grali kilka dni temu w 1/8 finału turnieju w Szanghaju i, choć Hurkacz został zwycięzcą to Zhang, obecnie najlepszy chiński tenisista (57. ATP), stawiał wielki opór, spotkanie rozstrzygał wówczas tie-break trzeciego seta.

Hubert Hurkacz - Zhizhen Zhang: Polak nie dał rady agresji rywala

W środę, w kolejnym meczu z Chińczykiem, dźwigający bagaż wielkiego zwycięstwa w Rolex Shanghai Masters Polak nie dał rady agresji i szybkości rywala. Potrafił jeszcze swoim sposobem wyrwać Zhangowi set otwarcia, prowadził jeszcze chwilę w secie drugim, ale potem przeciwnik zdołał odrobić straty i gdy doszło znów do tie-breaka w trzecim secie – wygrał.

To niespodzianka, ale kto oglądał oba mecze Hurkacz – Zhang wie, że nie taka wielka. Zhizhen Zhang zaczyna powoli spełniać nadzieje rodaków na sukcesy w męskim tenisie, w kobiecym widać je od dawna.

Hubert Hurkacz wraca z Tokio do Europy. Gdzie teraz zagra?

Wynik z tokijskiego turnieju (ATP 500) z oczywistych względów zmieni bieżący układ sił między kandydatami do startu w Masters. Z liczących się w tym wyścigu tenisistów są wciąż w Japonii obrońca tytułu Taylor Fritz (dziewiąty w klasyfikacji ATP Live Race To Turin, niedaleko za ósmym Holgerem Rune, który startuje w Sztokhlmie), są także Casper Ruud (10), Tommy Paul (12) i Alex de Minaur (13) – cała czwórka przeszła pierwszą rundę. Przegrał, obok Polaka (11), siódmy w The Race Alexander Zverev.

Od 23 października Hubert Hurkacz ma w planach start w Bazylei, w turnieju rangi ATP 500

Hubert Hurkacz wraca zatem do Europy. Od 23 października ma w planach start w Bazylei, w turnieju rangi ATP 500, potem zaś w hali Bercy w Paryżu, w ostatnim turnieju z cyklu ATP Masters 1000. Szansa na grę w ATP Finals jeszcze nie umknęła, choć w tym tygodniu się oddaliła.

Pozostało 86% artykułu
2 / 3
Madryt: Iga Świątek wygrala 20. turniej w karierze. Na to zwycięstwo czekała bardzo długo