Wimbledon. Hubert Hurkacz wciąż zwycięski

Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału po zwycięstwie nad Włochem Lorenzo Musettim 7:6 (7-4), 6:4, 6:4. Teraz już blisko do meczu Polaka z Novakiem Djokoviciem

Publikacja: 07.07.2023 17:00

Hubert Hurkacz

Można śmiało napisać, że na dość prestiżowym korcie nr 12 (to tzw. show court, z niemałą trybunką, ale nieco oddalony od głównych obiektów Wimbledonu) mieliśmy powtórkę z poprzedniego dnia, gdy Hubert grał z Janem Choinskim.

Znów były tylko trzy sety, w tym jeden tie-break, ale ta dogrywka miała miejsca na początku rywalizacji, nie na końcu. Poza tym udana kopia: doskonały serwis Hurkacza, przy którym sprawnie zdobywał kolejne gemy oraz nerwy rywala, który nie potrafił znaleźć sposobu na tę stałość formy polskiego tenisisty.

Hubert Hurkacz w 1/8 finału Wimbledonu

Potwierdziło się, że Musetti to tenisista zdolny, jego jednoręczny bekhend, zawsze wysoko ceniony w Wimbledonie, rzeczywiście jest piękny, także dynamika gry nie budzi zastrzeżeń. Może po trosze padł ofiarą swej żywiołowości. Ma jedynie 21 lat, jest już w drugiej dziesiątce świata, chciał pokazywać publiczności w upalny piątek, że potrafi grać barwnie, z tyłu kortu i przy siatce.

Trzecia runda za Hubertem, w czwartej zagra ze zwycięzcą wieczornego meczu Novak Djoković – Stan Wawrinka. Szwajcar wciąż dzielnie próbuje wrócić na dawne, wysokie pozycje, był mistrzem w Paryżu, Melbourne i Nowym Jorku, ale w Wimbledonie dotarł najwyżej do ćwierćfinału (dwa razy). Równać się Stanowi z Novakiem trudno, więc statystyka i doświadczenie podpowiadają: będzie 1/8 finału Hurkacz – Djoković.

Wimbledon. Aryna Sabalenka gra dalej

W innych wczesnych piątkowych meczach sensacji nie widziano, choć Aryna Sabalenka przegrała seta na starcie meczu z nową obywatelką  Francji, Varvarą Grachevą i niektórzy liczyli, że przegra dwa sety i odpadnie. Nic z tego, Białorusinka rozpędza się powoli, ale skutecznie. W trzeciej rundzie zagrają też na pewno Daniił Miedwiediew, Holger Rune i Petra Kvitova.

W drugiej rundzie kobiecego debla nie zobaczymy pary polsko-ukraińskiej Nadia Kiczenok i Alicja Rosolska. Panie przegrały 0:6, 2:6 z rozstawioną z nr 3 parą Storm Hunter (Australia) i Elise Mertens (Belgia).