Wimbledon: Dwie rundy za Magdą Linette, będzie trzecia

Magda Linette zwyciężyła Barborę Strycovą 6:4, 6:7 (6-8), 6:3 i dotarła po raz trzeci do trzeciej rundy Wimbledonu. Będzie jeszcze lepiej, jeśli wygra w piątek z Belindą Bencic.

Publikacja: 06.07.2023 21:52

Magda Linette na kortach Wimbledonu

Magda Linette grała z tenisistką bardzo zasłużoną, która rozpoczęła starty wimbledońskie w 2003 roku, by w 2019 zostać półfinalistką singla oraz mistrzynią deblową. Po przerwie macierzyńskiej wróciła pożegnać się z turniejem, można więc napisać: pożegnanie nastąpiło po meczu z Polką.

Wynik 6:4, 6:7 (6-8), 6:3 oraz czas gry – trzy godziny bez dwóch minut – sugerują mecz mozolny i taki był. Czeszka nie śmiga już po korcie jak przed laty, ale ma wciąż duże pojęcie jak utrudnić silniejszej rywalce wymiany, więc utrudniała jak mogła, powodując niekiedy u pani Magdy wzrost zniecierpliwienia i, w konsekwencji, błędy.

Szansa na dwusetowe zwycięstwo zatem była, ale uciekła, nie tylko w tie-breaku. Po nim, w decydującym secie, Barbora Strycova osłabła tak bardzo, że nie trzeba było bać się o zwycięstwo Polki, ale wciąż trzeba było na nie długą chwilę poczekać.

Po meczu na czeską mistrzynię nikt z pożegnalnymi z kwiatami nie przyszedł, Czeszką zajął się jedynie ochroniarz, by torować zmęczonej Barborze drogę do szatni, gdyż popołudniowy tłok czwartego dnia był w Wimbledonie znaczny – przestało padać.

Wimbledon: w piątek grają Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz

Magda Linette zagra zaś już w piątek w trzeciej rundzie ze Szwajcarką Belindą Bencic (kort nr 14, trzecie spotkanie, szacowany początek około 17.) po południu To rywalka znacznie mocniejsza, niż Strycova. Dostać się do wyczekiwanego polskiego meczu z Igą Świątek w 1/8 finału łatwo nie będzie.

W piątek, oprócz spotkań Igi i Magdy zaplanowano także trzeci mecz Huberta Hurkacza. Polak zagra z Lorenzo Musettim drugi mecz na korcie nr 12, rywalizacja zacznie się tam od 12. czasu polskiego od starcia Madison Keys i Viktoriji Golubic.

Wszystkie mecze można zobaczyć na antenach Polsatu Sport.