Aktualizacja: 15.02.2022 19:05 Publikacja: 15.02.2022 19:05
Mikaela Shiffrin ma już dwa złote i jeden srebrny medal olimpijski, ale w tych igrzyskach może tego dorobku nie powiększyć
Foto: AFP, Fabrice Coffrini
Shiffrin odniosła w ciągu ostatnich jedenastu lat 73 zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata. Więcej wśród kobiet uzbierała tylko jej rodaczka Lindsey Vonn (82) i wśród mężczyzn Szwed Ingemar Stenmark (86).
Zdobyła trzy medale olimpijskie: złoto w slalomie (2014) i slalomie gigancie (2018) oraz srebro za kombinację (2018). Teraz niektórzy wróżyli jej nawet walkę o pięć krążków, choć w supergigancie i zjeździe zwyciężała rzadko. Jest największą amerykańską gwiazdą zimy, nieprzypadkowo dała twarz olimpijskiej kampanii NBC. Dziś grozi jej powrót do domu bez medalu.
Angelika Wójcik zdobyła srebrny medal podczas pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Polka była na torze w Nagano druga w rywalizacji na 500 metrów.
Łyżwiarze szybcy zaczynają walkę o punkty Pucharu Świata w sezonie przedolimpijskim. Pierwszym przystankiem będą zawody w Nagano.
Lindsey Vonn w tym tygodniu wznowi treningi z alpejską reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Już w grudniu może wrócić do startów w zawodach Pucharu Świata.
Michał Niewiński pobił rekord kraju i zajął piąte miejsce na dystansie 500 metrów podczas zawodów World Touru w Montrealu. 21-latek wyrasta na olimpijską nadzieję reprezentacji Polski.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Łyżwiarze szybcy ruszają na tor w Montrealu po punkty i medale Pucharu Świata, zwanego w short tracku od tej zimy World Tourem. Wśród kandydatów do walki o podium są Polacy.
Narendra Modi chce zorganizować igrzyska. Ma na to duże szanse, choć indyjski komitet olimpijski od miesięcy jest w kryzysie i nie ma dyrektora generalnego.
Spowolnienie na rynku dóbr luksusowych sprawia, że czołowe marki poszukują dla siebie nowych, lukratywnych nisz. Czy okażą się tak atrakcyjne jak chcieliby tego potentaci branży luksusowej?
Imane Khelif, algierska złota medalistka olimpijska w boksie, której występ na igrzyskach w Paryżu wzbudził tyle kontrowersji, stała się obiektem zainteresowania kreatorów mody.
Lindsey Vonn w tym tygodniu wznowi treningi z alpejską reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Już w grudniu może wrócić do startów w zawodach Pucharu Świata.
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Myślę, że Sławomir Nitras wielu porwał pasją, a przynajmniej przekonał do swoich idei. Jesteśmy bogatym krajem i stać nas na igrzyska, wcale nie kosztem przeciętnego Polaka.
Projekt organizacji imprezy to centralny punkt planu rozwoju polskiego sportu, którzy przygotowuje minister Sławomir Nitras
Już opadł kurz po tegorocznej paraolimpiadzie w Paryżu, buchalterzy posegregowali medale według kolorów, obliczyli, jaki statystycznie nakład finansowy przypada na jeden medal, osłabło też zainteresowanie sekundami w wyścigach i centymetrami w rzutach. Można więc zachować się „niesportowo” i zadać pytanie: od jak dawna osoby niepełnosprawne traktowane są po ludzku?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas