Aktualizacja: 10.11.2024 01:10 Publikacja: 13.02.2022 15:55
Foto: SEBASTIEN BOZON / AFP
29-latka przyleciała do Pekinu jako liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i sięgnęła po złoto. Niespodzianka to srebro Japonki Miho Takagi, które specjalizuje się w dłuższych dystansach. Brąz padł łupem wiceliderki PŚ Andżeliny Golikowej. Polki spisały się przeciętnie, Wójcik zaczynała igrzyska z dużo większymi nadziejami.
Lubinianka stawała już w tym sezonie na podium pucharowych zawodów, dopisało jej też szczęście w losowaniu. Były panczenista Konrad Niedźwiedzki wyjaśniał niedawno w rozmowie z „Rz”, że ma dobry start i świetnie radzi sobie z prędkością. Jest stabilna tam, gdzie inni gubią rytm. Jej zalety uwypukla więc start z toru zewnętrznego, bo początkowo jedzie za rywalką. Właśnie taki trafiła.
Michał Niewiński pobił rekord kraju i zajął piąte miejsce na dystansie 500 metrów podczas zawodów World Touru w Montrealu. 21-latek wyrasta na olimpijską nadzieję reprezentacji Polski.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Łyżwiarze szybcy ruszają na tor w Montrealu po punkty i medale Pucharu Świata, zwanego w short tracku od tej zimy World Tourem. Wśród kandydatów do walki o podium są Polacy.
Alpejski Puchar Świata zaczyna się w ten weekend. Październikowy termin giganta w Sölden od lat budzi wątpliwości, ale ważniejszy jest biznes.
Magdalena Łuczak pomogła swojej uczelni wygrać mistrzostwa NCAA w narciarstwie alpejskim. Polkę za kilka dni nagrodzi prezydent Joe Biden.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Hokeiści Florida Panthers zdobyli Puchar Stanleya po zwycięstwie 4:3 w meczach finałowych z Edmonton Oilers. Kanada znów musiała obejść się smakiem.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Myślę, że Sławomir Nitras wielu porwał pasją, a przynajmniej przekonał do swoich idei. Jesteśmy bogatym krajem i stać nas na igrzyska, wcale nie kosztem przeciętnego Polaka.
Projekt organizacji imprezy to centralny punkt planu rozwoju polskiego sportu, którzy przygotowuje minister Sławomir Nitras
Już opadł kurz po tegorocznej paraolimpiadzie w Paryżu, buchalterzy posegregowali medale według kolorów, obliczyli, jaki statystycznie nakład finansowy przypada na jeden medal, osłabło też zainteresowanie sekundami w wyścigach i centymetrami w rzutach. Można więc zachować się „niesportowo” i zadać pytanie: od jak dawna osoby niepełnosprawne traktowane są po ludzku?
Alpejski Puchar Świata zaczyna się w ten weekend. Październikowy termin giganta w Sölden od lat budzi wątpliwości, ale ważniejszy jest biznes.
Do dyskusji o wynikach polskich olimpijczyków w Paryżu całkiem sporo może wnieść ekonomia – uważają badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
12–15 tys. zł za mkw. mają kosztować mieszkania na osiedlu, w które czas i pieniądze zainwestował Robert Lewandowski. Niewykluczone, że osiądą tam polskie bohaterki igrzysk w Paryżu.
Polski Komitet Olimpijski i Radosław Piesiewicz złożą pozew o naruszenie dóbr osobistych przez ministra sportu i turystyki Sławomira Nitrasa. Zapowiadają również prawniczą batalię ze sponsorami, którzy po igrzyskach w Paryżu zerwali długoterminowe umowy z Komitetem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas