Aktualizacja: 14.05.2018 19:14 Publikacja: 14.05.2018 18:08
Foto: Fotorzepa/Piotr Nowak
BRAMKARZ
Artur Boruc – miniony sezon spędził na ławce rezerwowych w Bournemouth. W Premier League nie rozegrał ani jednego spotkania, w pucharach – sześć. Jego umowa z klubem obowiązuje do czerwca. Mistrzostwa świata w Niemczech oraz Europy w Austrii i Szwajcarii to były turnieje jego życia. Dwa lata temu na Euro we Francji poleciał jako rezerwowy. Na mundial w Rosji nie pojedzie. W ubiegłym roku zakończył karierę reprezentacyjną. W listopadzie na Stadionie Narodowym żegnało go prawie 60 tys. kibiców. W meczu towarzyskim z Urugwajem (0:0) zachował czyste konto, przed przerwą zmienił go Łukasz Fabiański.
Była pływaczka Kirsty Coventry stanie na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale dopiero czas pokaże, czy wybije się na niezależność i ucieknie z cienia poprzednika.
Kirsty Coventry, czyli protegowana Thomasa Bacha, wygrała wybory na przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
20 marca w Costa Navarino poznamy dziesiątego przewodniczącego w 131-letniej historii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego
Kandydatów na nowego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) więcej łączy, niż dzieli. Czwartkowe wybory pokażą, czy członkowie tej konserwatywnej organizacji są gotowi na zmiany.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Thomas Bach przez 12 lat dryfował między globalnymi potęgami i nawet jeśli zamienił Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w autorytarną korporację, to przy okazji omijał skały, na których mógł się rozbić.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Polacy po szczęśliwym golu Roberta Lewandowskiego pokonali Litwinów 1:0, ale radości nie ma. Drużyna Michała Probierza znów zagrała bardzo słaby mecz. Wynik był lepszy niż gra.
Pierwsze lata po odzyskaniu niepodległości przez kraje bałtyckie były w ich futbolu czasem romantycznego chaosu. Jak raczkowała piłka Litwy, Łotwy i Estonii po rozpadzie ZSRR?
Polacy walkę o przyszłoroczny mundial zaczynają dzisiejszym meczem z Litwą na PGE Narodowym.
Gra o mundial 2026 toczy się już na większości kontynentów, ale w Europie eliminacje dopiero startują. Anglicy zaczynają nowy rozdział z Thomasem Tuchelem u steru.
Holandia zremisowała w Rotterdamie z Hiszpanią 2:2 i o tym, kto awansuje do turnieju finałowego Ligi Narodów, zadecyduje niedzielny rewanż w Walencji. Przegrany tego dwumeczu trafi do polskiej grupy w eliminacjach mundialu 2026.
Litwini są silni, wysocy, groźni przy stałych fragmentach gry. Trzeba też pamiętać, że mają zawodników, którzy bardzo dobrze wychodzą do kontrataku i musimy być na to wyczuleni - mówi selekcjoner Michał Probierz przed pierwszym meczem eliminacji mundialu 2026. W piątek Polacy podejmą Litwę na PGE Narodowym.
Na zgrupowanie reprezentacji Polski miał przyjechać już w październiku, ale wówczas doznał kontuzji. Teraz się doczekał. 24-letni Mateusz Skrzypczak to jedyny debiutant w kadrze Michała Probierza.
Wojciech Szczęsny jest gotowy przedłużyć obowiązujący do czerwca kontrakt z Barceloną. Hiszpańskie media informują, że negocjacje już ruszyły, a scenariuszy jest kilka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas