Aktualizacja: 20.01.2015 06:17 Publikacja: 20.01.2015 00:00
Michał Kwiatkowski
Foto: Fotorzepa/Piotr Guzik
Na inaugurację nowego kolarskiego roku 24-letni zawodnik grupy Etixx-Quick Step wybrał wyścig Tour de San Luis w Argentynie. – Startowałem tu dwa lata temu i mam miłe wspomnienia. Jest to jeden z tych wyścigów, w których zawsze czujesz się dobrze. Będzie trochę inaczej niż przed dwoma laty, kiedy byłem trzeci, ale będę chciał tak samo uhonorować mój zespół, tęczową koszulkę, którą noszę, i sam wyścig – powiedział Kwiatkowski na konferencji zapowiadającej Tour de San Luis.
Polak wziął w nim udział – jako gwiazda imprezy – wraz ze swoim kolegą z grupy, jednym z najlepszych sprinterów na świecie, Brytyjczykiem Markiem Cavendishem, Francuzem Thomasem Voecklerem oraz Kolumbijczykami Carlosem Betancourem i Nairo Quintaną. Ten ostatni, zwycięzca ubiegłorocznego Giro d'Italia, wygrał w Argentynie przed rokiem i jest głównym faworytem siedmioetapowego wyścigu, niezwykle trudnego, o górskim profilu, rozgrywanego zazwyczaj w wielkim skwarze.
- Amerykanie próbują przejąć kontrolę nad systemem antydopingowym, ale mam nadzieję, że administracja Donalda Trumpa będzie pragmatyczna - mówi "Rz" szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Kandydaci na przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) przedstawili swoje programy. Wszyscy poruszyli sprawę ewentualnego powrotu Rosji i Białorusi do świata sportu.
Chińczycy w połowie kwietnia zorganizują pierwszy w historii półmaraton, gdzie obok ludzi wystartują roboty. Podstawowy warunek dopuszczenia maszyn – muszą mieć humanoidalny kształt.
Zmarł Maciej Petruczenko, postać w środowisku dziennikarzy sportowych niezwykła. Pracował tylko w jednej redakcji i to przez ponad 50 lat. Przyszedł w 1970 roku do „Przeglądu Sportowego” i pozostał tam do śmierci.
Do olimpijskiej rywalizacji w Los Angeles zostały jeszcze ponad trzy lata, ale gwałtowne pożary w Kalifornii sprawiają, że Amerykanie już dziś obawiają się o igrzyska.
Sezon kolarski 2025 rozkręca się na dobre. W World Tour Polska ma tylko pięciu przedstawicieli, ale początek 2025 roku jest obiecujący. Na Majorce drugie miejsce zajął Stanisław Aniołkowski.
Jest najlepszym kolarzem 2024 roku, czy Tadej Pogacar nie zasłużył również na to, aby uznać go najwybitniejszym sportowcem mijającego roku?
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) chce zakazać wdychania tlenku węgla. Inhalacje gazem stosował m.in. zwycięzca tegorocznego Tour de France i Giro d'Italia, mistrz świata Tadej Pogacar.
Jack Burke, 29-letni kolarz amator bije rekordy zawodowców na legendarnych przełęczach. Nie wszyscy jednak wierzą w jego fenomenalne wyniki.
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
W sobotę wybory prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Zwycięzca będzie miał za zadanie wyprowadzić związek z finansowej i wizerunkowej zapaści.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas