Liga Narodów: Rosja za mocna, Polacy zagrają o brąz

Po dziewięciu kolejnych zwycięstwach w Lidze Narodów, przerwana została seria polskich siatkarzy. Biało-czerwoni w półfinale rozgrywek przegrali z Rosją - informuje Onet.

Aktualizacja: 14.07.2019 08:49 Publikacja: 14.07.2019 08:29

Atakuje Łukasz Kaczmarek

W pierwszym secie Rosjanie byli partii zespołem, który był lepszym w każdym elemencie i zasłużenie wysoko wygrali 25:19. W drugim rywale Polaków początkowo znów odskoczyli na kilka punktów, jednak dzięki dobrej grze w obronie, coraz lepszym spisywaniu się w polu zagrywki i skutecznym kontrom zdołali dopaść Rosjan. Na pierwsze prowadzenie wyszli przy stanie 23:22, choć wcześniej przegrywali już 11:16. Ostatecznie wygrali na przewagi.

Niestety w trzecim secie, choć Polacy wyszli ze stanu 7:10 na 14:11, ponownie przegrali z Rosjanami, którzy razili biało-czerwonych mocną zagrywką. Również w czwartej partii rywale zespołu Vitala Heynena szybko odskoczyli. Ostatni zryw nastąpił przy wyniku 2:5, z którego Polacy dociągnęli do remisu 7:7 - relacjonuje Onet. Nasz zespół ponownie miał kłopoty w przyjęciu i znowu nie kończył ataków, ostatecznie przegrywając 21:25 i w całym meczu 1:3.

Siatkówka
Piękny finał wyjątkowego sezonu. Jastrzębski Węgiel może potwierdzić dominację polskich klubów