Finał dla Jastrzębia

Dopiero tie-break piątego meczu siatkarzy z Jastrzębia i Kędzierzyna-Koźla rozstrzygnął, kto będzie rywalem Skry Bełchatów w finale PlusLigi.

Publikacja: 28.04.2010 02:27

– Boję się kolejnego, morderczego spotkania – mówił przed decydującym starciem Patryk Czarnowski, środkowy zespołu z Jastrzębia-Zdroju.

Miał przeczucie, bo mecz miał równie dramatyczny przebieg jak poprzednie. Drużynie z Kędzierzyna-Koźla nie pomógł atut własnego boiska, choć po trzech setach to gospodarze prowadzili 2:1.

W czwartym do głosu dochodzą goście, przy stanie 16:12 dla Jastrzębskiego Węgla schodzi reprezentacyjny atakujący Zaksy Jakub Jarosz, którego zastępuje Dominik Witczak, ale niewiele to zmienia.

W tie-breaku Jarosz wraca na boisko, doprowadza do remisu 5:5, lecz znów łapią go skurcze i wchodzi Witczak. W tym momencie drużyna z Jastrzębia prowadzi 8:5 i nie odda prowadzenia już do końca, choć rywal będzie walczył jak o życie. Ale Jastrzębski Węgiel ma Pawła Abramowa i Igora Yudina oraz świadomość, że siatkarze z Kędzierzyna-Koźla nie mają już sił.

W finale faworytem jest Skra. O trzecie miejsce zagrają Resovia z Jastrzębiem.

[ramka][srodtytul]1/2 finału play-off (do 3 zwycięstw) [/srodtytul]

• ZAK SA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:20, 24:26, 25:21, 22:25, 10:15).

Stan rywalizacji 2-3, awans Jastrzębia.

[i]Pierwsze finałowe mecze 6 – 7 maja w Bełchatowie. Gra się do trzech zwycięstw.[/i][/ramka]

Siatkówka
Piękny finał wyjątkowego sezonu. Jastrzębski Węgiel może potwierdzić dominację polskich klubów