Bundesliga: Lewandowski ratuje Bayern

Po dwóch golach Roberta Lewandowskiego Bayern Monachium wygrał z ostatnim w tabeli SC Paderborn 3:2 - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 22.02.2020 07:42 Publikacja: 22.02.2020 07:27

Jeszcze w 87. minucie wydawało się, że liderujący w Bundeslidze Bayern sensacyjnie straci punkty w meczu z outsiderem, który w 22. kolejkach zdobył tylko 16 punktów - zauważa Onet.

Pierwszego gola w meczu zdobyli goście - ale bramka zdobyta przez Strelego Mambę w 4. minucie nie została uznana z powodu spalonego.

Bayern odpowiedział na to golem w 26. minucie - Serge Gnabry wykorzystał podanie Corentina Tolisso i, po udanym dryblingu, pokonał bramkarza gości strzałem przy słupku.

SC Paderborn wyrównało w 44. minucie - Dennis Srbena wykorzystał błąd Manuela Neuera, który wyszedł daleko od bramki i w efekcie sprezentował Srbenie idealną sytuację do strzelenia gola. Do przerwy było 1:1.

Bayern ponownie wyszedł na prowadzenie w 70. minucie - Gnabry wyłożył piłkę Lewandowskiemu, a napastnik reprezentacji Polski nie zmarnował świetnej sytuacji.

W 75. minucie Paderborn znów doprowadził do wyrównania - Sven Michel dobił piłkę do bramki po tym jak Neuer odbił futbolówkę po strzale Dennisa Jastrzembskiego.

Ostatnie słowo należało jednak do Bayernu - znów asystował Gnabry, znów strzelał Lewandowski - i w ten sposób Bayern rzutem na taśmę zapewnił sobie zwycięstwo.

2 / 3
Barcelona - Valencia. „Zbawca Robert Lewandowski”. Hiszpańska prasa o hat tricku Polaka
Liga Mistrzów. Czy kibice pomogą Bayernowi pokonać Real?
Piękność nocy. Robert Lewandowski pisze historię i ratuje Barcelonę
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?
Nie żyje znany ukraiński piłkarz i trener. Był wicemistrzem Europy z reprezentacją ZSRR