Liga Mistrzów. Strzelecki festiwal w Bawarii, wcześniej nie dokonał tego nikt

Ruszyła nowa Liga Mistrzów. Bayern Monachium rozbił 9:2 Dinamo Zagrzeb. Real Madryt zwycięstwo 3:1 nad Stuttgartem zapewnił sobie dopiero w końcówce.

Publikacja: 17.09.2024 23:32

Leon Goretzka i Harry Kane cieszą się z dziewiątej bramki w meczu z Dinamem Zagrzeb

Już pierwszego dnia rozgrywek, które przeszły gruntowną reformę (zniknął podział na grupy, jest wspólna tabela), na największą piłkarską klubową scenę wyszło kilku faworytów. Bayern, żądny sukcesu po fatalnym ubiegłym sezonie, rozbił Dinamo Zagrzeb 9:2, a ozdobą meczu była akcja, po której na 2:0 trafił Raphael Guerreiro.

Gdzie w tym sezonie będzie finał Ligi Mistrzów?

Bawarczycy już po pierwszej połowie prowadzili 3:0, ale po przerwie dwukrotnie zaspali i zrobiło się 3:2. Potem jednak znów wrzucili wyższy bieg i nie dali rywalom szans. Cztery gole strzelił Harry Kane - trzy z rzutów karnych.

Bayern został pierwszym zespołem, który zdobył dziewięć bramek w Lidze Mistrzów, i historycznym liderem zreformowanych rozgrywek. Są duże szanse, że utrzyma tę pozycję po inauguracyjnej kolejce, która potrwa do czwartku, i będzie co świętować podczas zbliżającego się Oktoberfest.

W tym sezonie gospodarzem finału Champions League będzie Monachium, więc Bawarczycy - już z nowym trenerem Vincentem Kompanym - zrobią wszystko, by się tam dostać.

Liga Mistrzów. Jak wypadł powrót Liverpoolu?

Nowego szkoleniowca ma też powracający do Ligi Mistrzów Liverpool. Arne Slot może być zadowolony, bo jego drużyna pokonała na wyjeździe Milan 3:1, mimo że już po trzech minutach przegrywała i musiała odrabiać straty.

Niewiele brakowało, by punkty stracił broniący trofeum Real. Do 83. minuty remisował ze Stuttgartem 1:1, ale najpierw trafił Antonio Ruediger, a potem letni nabytek Endrick i Królewscy zapisali pierwsze zwycięstwo.

LIGA MISTRZÓW - 1. KOLEJKA

Juventus Turyn - PSV Eindhoven 3:1

(K. Yildiz 21, W. McKennie 27, N. Gonzalez 52 - I. Saibari 90+3)

Young Boys Berno - Aston Villa Birmingham 0:3

(Y. Tielemans 27, J. Ramsey 38, A. Onana 86)

Bayern Monachium - Dinamo Zagrzeb 9:2

(H. Kane 19-z karnego, 57, 73-z karnego i 78-z karnego, R. Guerreiro 33, M. Olise 38 i 61, L. Sane 85, L. Goretzka 90+2 - B. Petković 49, T. Ogiwara 50)

Milan - Liverpool 1:3

(C. Pulisic 3 - I. Konate 23, V. van Dijk 41, D. Szoboszlai 67)

Real Madryt - VfB Stuttgart 3:1

(K. Mbappe 46, A. Ruediger 83, Endrick 90+5 - D. Undav 68)

Sporting Lizbona - Lille 2:0