FC Barcelona i Robert Lewandowski oblali ostatni egzamin. “Poważne ostrzeżenie przed startem ligi”

Hiszpanie biją na alarm. FC Barcelona w meczu o Puchar Gampera przegrała przed własną publicznością z AS Monaco aż 0:3. To był jej ostatni sprawdzian przed nowym sezonem. Robert Lewandowski nie dokończył spotkania.

Publikacja: 13.08.2024 12:58

Kontuzji w meczu z AS Monaco doznał Ilkay Guendogan

Podczas letniego tournée po Stanach Zjednoczonych Katalończycy pokonali po rzutach karnych Manchester City, następnie wygrali z Realem Madryt i choć na koniec - po karnych - przegrali z Milanem, w zespole panował jednak optymizm.

Dziś, kilka dni przed rozpoczęciem sezonu, nastroje się kompletnie zmieniły. Dominuje niepokój, czy nowy projekt wypali. Czy Hansi Flick zdoła przywrócić blask Barcelonie i uczynić ją znów równorzędnym rywalem dla największych klubów w Europie?

FC Barcelona — AS Monaco 0:3. Jak zagrał Robert Lewandowski?

Dziennik “Mundo Deportivo” pisze o “poważnym ostrzeżeniu przed startem ligi”. - Mamy nadzieję, że to był wypadek przy pracy - mówi kapitan drużyny, bramkarz Marc-Andre ter Stegen. - Jestem pewien, że w Walencji zagramy lepiej - przekonuje Flick.

Niewiele dobrego da się powiedzieć o Robercie Lewandowskim. Kilka dni temu w meczu z Milanem strzelił dwa gole, ale w poniedziałkowy wieczór nie zanotował udanego występu. Był niewidoczny i po 68 minutach opuścił boisko. Schodził z grymasem bólu na twarzy, trzymając się za lewy nadgarstek (efekt upadku na murawę po jednym ze starć z rywalem).

„Tracił piłki, nie miał klarownych okazji. Ani razu nie znalazł się w dogodnej sytuacji” - ocenia polskiego napastnika “Sport”.

Kiedy startuje liga hiszpańska?

Jakby mało było problemów, kontuzji doznał wprowadzony po przerwie Ilkay Guendogan. Zmiana potrzebna była już po 20 minutach.

Grę Barcelony ożywiło trochę wejście 17-letniego Lamine’a Yamala, który w ubiegłym miesiącu poprowadził Hiszpanię do mistrzostwa Europy. Jasnym punktem była także postawa innych młodych zawodników - wykupionego z Girony Pau Victora i wychowanka Marca Casado. Ale to na Monaco nie wystarczyło.

Czasu na wyciągnięcie wniosków i poprawę jest niewiele. Liga hiszpańska startuje już w czwartek. Barcelona pierwszy mecz rozegra w sobotę. Zmierzy się na wyjeździe z Valencią.

Pod koniec roku „Duma Katalonii” powinna już wrócić na remontowane Camp Nou. Może tam odzyska dawną moc. Na razie jednak więcej jest wątpliwości, czy będzie w stanie rzucić wyzwanie jeszcze silniejszemu Realowi z Kylianem Mbappe.