Marcin Bułka znów bohaterem Nicei. Kolejny świetny występ polskiego bramkarza

Bułka obronił dwa rzuty karne w konkursie jedenastek i przyczynił się do zwycięstwa OGC Nice nad drugoligowym Auxerre w Pucharze Francji.

Publikacja: 07.01.2024 16:24

To jest jego czas. Tydzień temu został wybrany przez kibiców do jedenastki rundy jesiennej Ligue 1 - obok takich gwiazd jak Kylian Mbappe, Pierre-Emerick Aubameyang czy Ousmane Dembele. W 17 meczach puścił tylko dziewięć goli, 11 razy zachował czyste konto. We wrześniu uznano go za najlepszego piłkarza całej ligi.

Teraz przyłożył rękę do awansu Nicei do czwartej rundy Pucharu Francji. Po 90 minutach spotkania z Auxerre utrzymywał się bezbramkowy remis, a konkurs jedenastek był jego popisem. Potwierdził, że jest w tej dziedzinie fachowcem - dwa karne obronił w tym sezonie już w ligowym meczu z Monaco, wygranym we wrześniu 1:0.

24-letni Bułka wcześnie wyjechał z Polski i choć nie przebił się ani w Chelsea, ani w Paris Saint-Germain i został wykupiony przez Niceę, dziś pracuje na wielki transfer do silniejszego klubu. Wygryzł ze składu Kaspera Schmeichela (odszedł do Anderlechtu Bruksela) i w kilka miesięcy przeszedł drogę od zmiennika do jednego z najbardziej cenionych i szanowanych bramkarzy we Francji.

Nie brak opinii, że to właśnie Bułka, a nie Łukasz Skorupski czy Bartłomiej Drągowski, powinien w przyszłości zastąpić Wojciecha Szczęsnego w bramce reprezentacji. W kadrze zadebiutował dopiero w listopadzie, w towarzyskim meczu z Łotwą (2:0) i był to jak na razie jego jedyny występ. Po 45 minutach zmienił go Skorupski.

Konkurencja w polskiej bramce jest ogromna, bo przecież nie można zapominać o Kamilu Grabarze, który z FC Kopenhaga awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów, a w następnym sezonie będzie grał w Wolfsburgu. Bułkę ta rywalizacja tylko napędza, konsekwentnie robi swoje, wierząc, że prędzej czy później, doczeka się prawdziwej szansy.