Barcelona wygrywa bez Roberta Lewandowskiego. Za tydzień El Clasico

Katalończycy pokonali Athletic Bilbao 1:0 w ostatnim ligowym sprawdzianie przed meczem z Realem Madryt. Bohaterem wieczoru został 17-letni Marc Guiu.

Publikacja: 22.10.2023 23:48

17-letni Marc Guiu potrzebował mniej niż minutę, by strzelić bramkę w swoim debiucie.

Lewandowski nie był jedynym kontuzjowanym piłkarzem, który nie mógł w niedzielę wyjść na boisko. Leczą się także Frenkie de Jong, Jules Kounde, Raphinha, Pedri i Sergi Roberto.

Nic dziwnego, że przez 80 minut Barcelona, choć stwarzała sobie dogodne okazje, nie potrafiła złamać oporu dzielnych Basków. Udało się dopiero 17-latkowi, który chwilę wcześniej wszedł na boisko.

Kim jest Marc Guiu, który dał zwycięstwo Barcelonie

Marc Guiu to kolejny z cudownych wychowanków La Masii. Urodził się w Granollers, około 30 km od Barcelony. Dziennik "Guardian" uznał go za jednego z najlepszych graczy z rocznika 2006. Jest klasycznym napastnikiem, a że ma strzelecki instynkt, pokazał w niedzielny wieczór bardzo szybko. Wystarczyło mu pół minuty, by już w ligowym debiucie trafić do bramki i dać zwycięstwo Katalończykom. A potem zgarnąć tytuł zawodnika meczu.

Strata Barcelony do Realu zmalała do punktu, bo Królewscy w sobotę zremisowali na wyjeździe z Sevillą 1:1. To oznacza duże emocje w sobotnim El Clasico, którego gospodarzem będą Katalończycy.

Czy w najważniejszym meczu sezonu zagra Lewandowski? To pytanie zadają sobie kibice nie tylko w Polsce. Wiadomo jedynie, że Xavi nie zamierza ryzykować i jeśli Robert nie będzie w pełni sił, trener nie pośle go na boisko.

Z klubu płyną jednak pozytywne wiadomości. Wygląda więc na to, że Lewandowski może wrócić do gry już w najbliższy weekend.

Wcześniej, bo w środę, Katalończyków czeka spotkanie Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck. Real leci do Bragi, gdzie we wtorek zagra ze Sportingiem.