Liga Europy. Włoska lekcja futbolu Rakowa

Mistrz Polski w pierwszym w swej historii meczu w fazie grupowej europejskich pucharów doznał wyjazdowej porażki 0:2 z Atalantą Bergamo.

Publikacja: 21.09.2023 23:20

Zespół z Częstochowy skoczył od razu na głęboką wodę, bo jako debiutant poleciał do miejsca, które w kilku ostatnich latach gościło Ligę Mistrzów.

W 2020 roku Atalanta doszła do ćwierćfinału tych rozgrywek, Raków dopiero zbiera doświadczenie i ta różnica klas była w czwartkowy wieczór bardzo widoczna. Mistrzowie Polski braki w umiejętnościach próbowali nadrabiać walecznością, przetrwali pierwszą połowę, ale zaraz po przerwiej stracili gola. Strzelił go Charles De Ketelaere, młody reprezentant Belgii wypożyczony z Milanu.