Eliminacje Ligi Konferencji. Lech wygrał, ale awans jeszcze niepewny

Zespół z Poznania pokonał Spartaka Trnawa 2:1. Szkoda straconej w końcówce bramki. W rewanżu na Słowacji trzeba będzie uważać.

Publikacja: 10.08.2023 22:52

Zawodnik Lecha Poznań Kristoffer Velde (L) strzela bramkę na 2:0 podczas pierwszego meczu 3. rundy e

Zawodnik Lecha Poznań Kristoffer Velde (L) strzela bramkę na 2:0 podczas pierwszego meczu 3. rundy eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Konferencji ze Spartakiem Trnawa w Poznaniu

To był przyjemny wieczór w Poznaniu. Z trójki polskich pucharowiczów w Lidze Konferencji tylko Lech może mieć poczucie dobrze wykonanego obowiązku.

Pogoń została rozbita w Belgii przez KAA Gent, Legia przegrała w Warszawie z Austrią Wiedeń, a Lech przy wsparciu swojej publiczności pokonał Spartaka Trnawa.

Drużyna z Poznania przeważała przez większość meczu, ale stracony w ostatnich minutach gol sprawił, że przy Bułgarskiej po końcowym gwizdku sędziego nikt się nie cieszył.

Wyglądało to trochę tak, jakby z Lecha po 80. minucie zeszło powietrze. Wcześniej gospodarze grali mądrze i skutecznie. Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu Joela Pereiry i strzale Filipa Marchwińskiego, który trafił w ekwilibrystyczny sposób - a la Zlatan Ibrahimović. Druga - po kombinacyjnej akcji Marchwińskiego z Kristofferem Velde.

Rewanż już za tydzień. Lech przełożył ligowe spotkanie z Jagiellonią Białystok w najbliższej kolejce. Ten odpoczynek chyba rzeczywiście się przyda.

Lech zwyciężył, ale podobnie jak Raków Częstochowa ma prawo czuć niedosyt. Mógł wygrać wyżej i załatwić sprawę już w Poznaniu, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że w rewanżu sobie poradzi i w najgorszym przypadku będziemy mieć jedną drużynę w czwartej rundzie eliminacji Ligi Konferencji.