Liga Mistrzów. Inter w niebie, Milan w piekle

Inter pokonał po raz drugi Milan i po 13 latach znów jest w finale. 10 czerwca zagra w Stambule z Manchesterem City lub Realem Madryt.

Publikacja: 16.05.2023 23:06

Lautaro Martinez po zwycięskiej bramce dla Interu

- Cuda się zdarzają, ale tylko tym, którzy w nie wierzą - mówił Stefano Pioli. Milan w ciągu sześciu dni musiał pozbierać się po porażce z Interem i w rewanżu pokazać zupełnie nowe oblicze.

Pomóc miał Rafael Leao. To właśnie wracający po kontuzji Portugalczyk sprawiał najwięcej kłopotów defensywie rywali i po jednej z jego akcji, gdyby przymierzył celniej, Milan mógł odrobić część strat jeszcze przed przerwą.

To był bardziej wyrównany mecz niż ten przed tygodniem. Okazje miały obydwie drużyny, ale dobra dyspozycja bramkarzy - Mike'a Maignana i Andre Onany - spowodowała, że przez ponad 70 minut nie zobaczyliśmy ani jednego gola.

Trener Interu Simone Inzaghi przekonywał, że kwestia awansu nie jest przesądzona, a jego zawodnicy potrzebują chłodnych głów i gorących serc, bo zraniony Milan będzie groźnym przeciwnikiem. Zwycięskiej jedenastki nie zmienił. Pierwszą roszadę wymusił jeszcze przed przerwą uraz Henricha Mchitarjana, którego zastąpił Marcelo Brozović.

Inter grał jednak mądrze, konsekwentnie i kontrolował przebieg spotkania. Milan nie miał za bardzo pomysłu, jak złamać jego szczelną obronę, a kwadrans przed końcem stracił kompletnie nadzieję.

Po akcji z Romelu Lukaku w polu karnym Lautaro Martinez wepchnął piłkę między słupkiem a próbującym interweniować Maignanem. I awans Interu do finału stał się faktem.

Czekali na niego długie 13 lat, odkąd w 2010 roku sięgnęli po puchar, pokonując w Madrycie Bayern 2:0. W środę poznają przeciwnika, z którym 10 czerwca zmierzą się w Stambule. Będzie nim Manchester City lub broniący trofeum Real.

Liga Mistrzów. Mediolan nie zaśnie
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?
Nie żyje znany ukraiński piłkarz i trener. Był wicemistrzem Europy z reprezentacją ZSRR
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?