Bundesliga: Lewandowski razy trzy - rekord blisko

Robert Lewandowski strzelił trzy gol w wygranym przez Bayern Monachium 4:0 meczu z VfB Stuttgart. Dzięki hattrickowi "Lewy" ma już na koncie w obecnym sezonie Bundesligi 35 trafień - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 21.03.2021 08:08 Publikacja: 21.03.2021 07:55

Lewandowskiemu potrzeba już tylko pięciu goli w sezonie, aby wyrównać rekord Gerda Muellera, który jako jedyny w historii Bundesligi zdobył w jednym sezonie 40 goli - zauważa Onet.

Do końca sezonu Bayern rozegra jeszcze siedem meczów.

Gerd Mueller zdobył 40 goli w sezonie 1971/1972. Jak na razie Lewandowski strzela w tym sezonie z większą regularnością niż Mueller w sezonie 1971/1972 - po 26. kolejkach tamtego sezonu Mueller strzelał średnio gola co 75,48 minuty, podczas gdy Lewandowski trafia obecnie co 60,08 minuty.

Trzy gole "Lewego" w meczy z VfB Stuttgart zapewniły Lewandowskiemu również zajęcie samodzielnie drugiego miejsca w klasyfikacji strzelców wszech czasów Bundesligi (obecnie Polak ma na koncie 271 goli w Bundeslidze, wyprzedził Klausa Fischera).

Najlepszym strzelcem w historii Bundesligi jest Mueller, który zdobył w niemieckiej ekstraklasie 365 goli.

Lewandowski w sobotę przekroczył też barierę 300 goli strzelonych w najwyższych klasach rozgrywkowych - przed nim z Polaków osiągnął to tylko Krzysztof Warzycha, który ma na koncie 310 takich goli (Lewandowski - 303).

We wszystkich meczach w karierze, rozegranych w ramach oficjalnych rozgrywek, Lewandowski strzelił jak dotąd 538 goli.

2 / 3
Stefan Szczepłek: Lewy się kończy. Ale ogląda się to przyjemnie
Barcelona - Valencia. „Zbawca Robert Lewandowski”. Hiszpańska prasa o hat tricku Polaka
Liga Mistrzów. Czy kibice pomogą Bayernowi pokonać Real?
Piękność nocy. Robert Lewandowski pisze historię i ratuje Barcelonę
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?