Zmarzlik już w lipcu ogłosił, że tegoroczny sezon był dla niego ostatnim w Stali. Ze względu na przepisy nie mógł poinformować, gdzie przechodzi, choć było to tajemnicą poliszynela. Formalnie było to możliwe dopiero po rozpoczęciu „okienka transferowego”, trwającego od 1 do 15 listopada.

Trzykrotny mistrz świata został zaprezentowany jako zawodnik Motoru w czasie wydarzenia, zorganizowanego na lubelskim lotnisku. Oprócz Zmarzlika drużynę mistrza Polski zasilą w sezonie 2023 Szwed Fredrik Lindgren, dwukrotny brązowy medalista Grand Prix, od pięciu lat jeżdżący dla Włókniarza Częstochowa, oraz Australijczyk Jack Holder, 12. zawodnik tegorocznego cyklu, dotychczas występujący w Apatorze Toruń.

Motor mają opuścić za to Duńczyk Mikkel Michelsen, Maksym Drabik oraz Wiktor Lampart. Oficjalnie nie potwierdzono, gdzie trafią, ale podobnie jak w przypadku Zmarzlika branżowe media już od dawna donoszą, że będą to Włókniarz (dwaj pierwsi) oraz Apator (kończący wiek juniora Lampart).

Lukę po Zmarzliku w dotychczasowym klubie będzie próbował choć częściowo zapełnić Oskar Fajfer, którego transfer ze zdegradowanego do II ligi Startu Gniezno już we wtorek ogłosiła Stal Gorzów.